Aktualijos

Utenos policijos bendruomenės pareigūnai įspėja gyventojus rūpintis turto saugumu siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimo atvejų besitęsiančio karantino metu!

2021-01-14 Utenos policijos bendruomenės pareigūnai per „Zoom“ virtualių susitikimų platformą vedė nuotolines paskaitas gyventojams sukčiavimų ir vagysčių prevencijos tematika. Paskaitose dalyvavo Utenos rajono neįgaliųjų draugijos atstovai, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ nariai, Pačkėnų vaikų dienos centro, aklųjų ir silpnaregių draugijos, VO „Gelbėkit vaikus“ Utenos vaikų dienos centro „Draugystė“ atstovai, Utenos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė.
Bendruomenės pareigūnės informavo gyventojus, kaip saugiai naudotis pirkimo ir pardavimo paslaugomis internete, kaip netapti sukčiavimo auka elektroninėje erdvėje, pasakojo apie pavojus, slypinčius „lengvo uždarbio internete“. Pristatyti garso įrašai apie galimus sukčiavimų būdus telefonu, priminta, kad žmonės būtų budrūs ir nepakliūtų į sukčių pinkles. Pareigūnės patarė, kaip išvengti įvairių sukčiavimo būdų ir apsaugoti savo turtą.
Atsižvelgiant į tai, kad Utenos rajone padaugėjo vagysčių atvejų iš automobilių, pareigūnės priminė, kad būtina pasirūpinti automobilių saugumu. Automobilį palikti tik gerai apšviestose automobilių aikštelėse, visada patikrinti, ar automobilis užrakintas, niekada nepalikti automobilyje vertingų daiktų (piniginių, dokumentų, mobiliojo ryšio telefonų, kompiuterinės įrangos, buities ir ūkio darbams skirtų prietaisų ir kt.), kad tai netaptų vagysčių objektu. Pareigūnės dalijo patarimus, kaip apsaugoti savo butą ar privatų namą ir jame esantį turtą, siekiant išvengti vagysčių atvejų, kokias taikyti būsto apsaugos priemones, skirtas vagysčių prevencijai. Pareigūnės įspėjo gyventojus karantino metu būti budrius prekybos centruose, vengti spūsčių, siekiant išvengti kišenvagysčių atvejų. Pateikta vaizdo medžiaga apie galimus kišenvagysčių būdus ir kaip to išvengti, siekiant neprarasti vertingų daiktų.
Klausytojams išsiųsta įvairi prevencinio pobūdžio informacija, skirta vagysčių ir sukčiavimų prevencijai, siekiant kuo daugiau suteikti informacijos gyventojams apie jų turto apsaugą.
Policija įspėja gyventojus: pasirūpinkite savo turto saugumu besitęsiančio karantino metu, siekdami išvengti vagysčių ir sukčiavimų atvejų!
Utenos AVPK pranešimas