Aktualijos

Nepagarba amžinojo poilsio vietai – kryžių panaudojo kaip stulpą šuniui pririšti

Rasa MILERYTĖ. Į „Utenio“ redakciją užsukusi laikraščio skaitytoja mintimis pasidalijo apie itin stebinantį žmonių nejautrumą ir pagarbos jausmo stoką. Moteris papasakojo, kad lapkričio 2-ąją, kai krikščioniškos pasaulio tautos mini Vėlines – mirusiųjų pagerbimo dieną, aplankiusi mamos kapą užtiko prie mamai atminti skirto kryžiaus pririštą šunį. Gyvūno šeimininkai tuo metu tvarkė savo artimųjų kapą, o šuo nenurimo vietoje ir vos neišvertė kryžiaus.
Spėja, kad tai ne pirmas kartas
Viešai tapatybės atskleisti nenorinti garbaus amžiaus moteris (redakcijai pavardė žinoma) sakė, kad Vėlinės jai – ypatinga diena, kai aplanko visų mirusių artimųjų kapus.
„Po šv. mišių su drauge nuėjome į senąsias kapines. Mano mirusių artimųjų nemažai, todėl, uždegusi ant vieno kapo žvakutes, ten parymojusi, ėjau prie kito. Visus kapus jau buvau sutvarkiusi iš anksto. Einu prie motinos kapo ir matau šalia kito, kaimynų kapo, tris vidutinio amžiaus žmones, kurie dega žvakutes ant, matyt, savo artimųjų kapo. O prie kryžiaus ant mano mamos kapo pririštas šuo, kuris tampo kryžių tai į vieną, tai į kitą pusę“, – pasakojo moteris.
Moteris, be abejo, pasipiktino, ją palaikė ir kapinėse tuo metu buvę ir situaciją matę žmonės. Šuns šeimininkai, pastebėję, kad moteris kažkam skambina, atrišo šunį, sėdo į automobilį ir išvažiavo. Moteris teigė anksčiau kelis kartus mačiusi, kad ant plokštėmis dengto kapo yra prišlapinta, ir niekaip negalėjusi suprasti, kaip taip įmanoma, o dabar, sakė pašnekovė, tapo akivaizdu, kad šuo čia pririšamas jau ne pirmą kartą. Moteris apgailestavo nespėjusi užfiksuoti automobilio numerių. (Tęsinys 2020 11 28 laikraštyje)