Genovaitė Šnurova
Populiarumu tarp gerokai didesnių Lietuvos miestų kolegijų nė kiek nenusileidžianti Utenos kolegija studentams siūlo 20 studijų programų. Pasirinkti tikrai yra iš ko. Tuo labiau kad yra net tokių studijų programų, kurių neturi Vilniaus kolegija, o pagal šias programas paruoštų specialistų reikia ne tik Utenai, sostinei, bet ir visai Lietuvai.
Kolegija visada ieško naujovių, įvairiausių atsinaujinimo kelių. Apie šios mokslo įstaigos kasdienybę ir laukiamus pasikeitimus kalbėjomės su Utenos kolegijos direktoriumi dr. Raimundu Čepuku.
Gerbiamas direktoriau, papasakokite apie kolegijos šiandieną ir lūkesčius. „Upė teka, krantai keičiasi“, – sakė, rodos, Georgas Hegelis. Suprantama, kad visada vyksta kažkas naujo, kažkas keičiasi. Žinoma, yra ir liaudiškas posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi. Utenos kolegija yra valstybinė aukštoji mokykla. Pagal studentų skaičių – viena stipriausių iš regionuose esančių kolegijų. Pas mus dabar studijuoja per pusantro tūkstančio studentų. Palyginkime: Šiaulių kolegijoje – 1600, Panevėžio –1300. Alytaus ir Marijampolės kolegijas kartu sudėjus studentų skaičiaus mažesnis negu mūsų kolegijoje. Betgi visi tie administraciniai centrai (Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės) yra kur kas didesni už Uteną, todėl drįstu sakyti, kad pagal studentų skaičių mes tikrai išskirtiniai. Gaila, bet kartais patys uteniškiai net nesuvokia, kad gali pasinaudoti unikaliomis aukštosios valstybinės mokyklos galimybėmis. Juk mūsų diplomas išduodamas lietuvių ir anglų kalbomis. Jis pripažįstamas visoje Europos Sąjungoje. Parodijuodamas sakau: nepastebi vietiniai, užtat pastebi užsieniečiai. Tarkime, turim apie 50 pas mus besimokančių užsieniečių studentų (nuolatinėms studijoms), yra apie 40 studentų, atvažiavusių iš kitų šalių, studijuojančių pagal Erasmus mainų programą. Vadinasi, iš toliau esame geriau matomi. Paradoksas…
Tęsinį skaitykite 2020 03 14 „Utenyje“