Aktualijos

Utenos bibliotekai – tarptautinis apdovanojimas už skaitmeninių inovacijų plėtrą

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inovatyvi veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta reikšmingu prizu – tarptautinio EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programa skyrė apdovanojimą ir 1500 USD prizą už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.
Apdovanojimas buvo įteiktas vasario 7 dieną. Bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę ir Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėją Laimą Lapinienę pasveikino LR kultūros viceministrė Ingrida Veliutė, Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vadovė Rūta Pileckaitė-Vasilienė, vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė, EIFL viešųjų bibliotekų inovacijų programų vadovė Ramunė Petuchovaitė ir programų koordinatorius Edvaldas Baltrūnas, Utenos mero patarėjas Vidmantas Valinčius, Utenos kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė.
Įteikdama viešųjų bibliotekų inovacijų prizą R. Petuchovaitė priminė, kad šiuo prizu siekiama skatinti naujų idėjų matomumą, naujų technologijų taikymą viešosiose bibliotekose, ir džiaugėsi, jog ir regionų bibliotekos kaip vieną iš veiklos įrankių naudoja informacines technologijas.
Kultūros viceministrė sakė, kad šiuolaikinė biblioteka – jau ne tik knygų namai, bet ir šeimos, bendruomenės susibūrimo centras. Viceministrė bibliotekai padovanojo operos „Saulė ir jūra“ skaitmeninę versiją.
Sveikindamas bibliotekos kolektyvą mero patarėjas V. Valinčius dėkojo už tai, kad bibliotekos kolektyvas nenurimsta, ieško naujovių, kuria inovatyvius projektus. Kultūros skyriaus vedėja J. Misiūnienė pasveikino viešosios bibliotekos Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėją L. Lapinienę, svariai prisidedančią prie bibliotekos klestėjimo.
Pirmąjį kompiuterį Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka įsigijo 1994 metais, o Šeimos skaitmeninių veiklų centras buvo atidarytas 2019-aisiais. Šiuo metu centras sėkmingai vykdo veiklą: čia galima mokytis 3D modeliavimo ir programavimo, robotikos, susipažinti su virtualios realybės, Kinect ir kitomis interaktyviomis edukacinėmis priemonėmis, įsijungti į būrelius ir edukacinius užsiėmimus.
„Ačiū, kad pastebėjot, įvertinot ir pasakėt, jog kelias, kuriuo einame, yra teisingas“, – sakė bibliotekos direktorė V. Garunkštytė, dėkodama už reikšmingą apdovanojimą.
„Utenio“ inf.