Aktualijos

Brangiausias turtas pasaulyje kainuoja tikrai brangiai

Genovaitė ŠNUROVA

Statistika negailestinga. Jos duomenų bazėse surašyti skaičiai apie santuokas ir gimusius vaikelius seniai nieko nedžiugina. Tiesa, kad atsirastų nauja gyvybė, šiuolaikinio jaunimo požiūriu, netgi nebūtina savo jausmus oficialiai įregistruoti, daugumai priimtina gyventi kartu be jokių priesaikų ir viešų meilės prisipažinimų, kitaip sakant, „susimetus“.
Kad ir kaip ten būtų, bet ir oficialiai susituokusios, ir laisvais pagrindais gyvenančios faktinės šeimos viena didžiausių svajonių – susilaukti vaikelio. Tik tada, kai nauja gyvybė garsiu riksmu praneša pasauliui apie savo atėjimą, įsitikini, kad šitas didelis džiaugsmas – sunkiai ištveriamas smūgis piniginei. Ji taip staiga ištuštėja (juk visko prireikia čia ir dabar), kad net pagaugai per kūną nueina. O kai suvoki, kad nuo šiol ją atsegti reikės ir rytoj, ir poryt, ir po mėnesio, metų, dešimtmečio…
Nenuostabu, kad šeimos, susilaukusios vieno vaikelio, nebesiryžta turėti jų daugiau. Gąsdina ne bemiegės naktys, o netikrumas dėl rytojaus, dėl darbo, dėl atlyginimo, pagaliau – sveikatos. Niekas negarantuoja finansinio stabilumo net metams į priekį, o tai ką kalbėti apie tolimesnį laikotarpį.
Tai kiek šiais laikais kainuoja susilaukti naujagimio? Senokai norėjau tą sužinoti. Proga pakalbinti dvi jaunas mamas pasitaikė netikėtai. Kadangi abi mamos skubėjo namo (vaikeliai verkšleno), tą kartą persimetėme tik vienu kitu žodžiu. Viena mamų pakvietė ateiti į svečius ir pasikalbėti. Sutikau. Į butą, kuriame gyvena Mantė, atėjo ir jos draugė Vilija su savo mažyliu (moterys nenorėjo, kad jų pavardės būtų viešinamos). Tai kiekgi kainuoja mažylis?

Tęsinį skaitykite 2020 02 12 „Utenyje“