Aktualijos

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja gyventojus – būkite budrūs ir saugokitės sukčių!

2020 m. sausio–kovo mėnesiais Utenos apskrityje užregistruota 17 sukčiavimo atvejų. Dažniausiai pasitaikantis sukčiavimo būdas, kai asmenys sumoka pinigus, tačiau prekių negauna, o su tariamu pardavėju susisiekti nepavyksta (8 atvejai). Nukenčiama ne tik pasinaudojus populiariausiomis interneto svetainėmis. Buvo užfiksuoti 6 atvejai, kai paskambinus asmeniui ir prisistačius policijos pareigūnu, gydytoju, banko darbuotoju ir pan., buvo išvilioti pinigai ir elektroninės bankininkystės duomenys.
Kovo mėnesį, paskelbus karantiną, gyventojai kreipėsi į policiją dėl to, kad pirkdami apsaugines kaukes, respiratorius įvairiose internetinėse svetainėse, pervedė pinigus į nurodytas sąskaitas, tačiau prekių negavo, o su pardavėjais susisiekti nepavyksta.
Policija įspėja gyventojus: saugokite save ir savo turtą. Sukčiai tobulėja, nuolat kuria naujas, dar negirdėtas apgavysčių schemas, įvairiais apgaulės būdais išvilioja iš gyventojų pinigus. Nesudarykite jokių sandorių su nepažįstamais asmenimis, nežinomomis firmomis, įmonėmis ar kitomis įstaigomis. Atlikti finansines operacijas galima tik visiškai įsitikinus, kad tai saugu ir patikima. Apie galimus pavojus įspėkite savo artimuosius ir senjorus. (Tęsinys 2020 04 18 laikraštyje)