Aktualijos

Utenoje vyko tarptautinis uždarų patalpų maratonas

Vasario 8 d., šeštadienį, Utenoje įvyko pirmasis miesto istorijoje maratonas. 42 km 195 m trasa nusitiesė ne, kaip įprasta, stadione ar miesto gatvėmis, o Utenos daugiafunkciame sporto centre. Tai ne tik apskritai pirmasis maratonas Utenoje, bet ir pirmasis uždarų patalpų maratonas mūsų mieste. Tokie maratonai itin populiarūs Skandinavijos šalyse, o Lietuvoje pirmasis uždarų patalpų maratonas įvyko vos prieš kelis mėnesius – praėjusių metų gruodį Jonavoje.

Vasario 8 dienos bėgimas išskirtinis dar ir tuo, jog tai buvo pirmasis lietuviškas šių metų maratonas. Maratone dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos bėgikai. Tarp lietuvių – bėgikai, įveikę šimtą ir daugiau maratonų. Tai maratonų rekordininkas Mindaugas Garmus bei „šimtukininkai“ Gediminas Kinderis ir Arūnas Dubinskas. Maratone dalyvavo 6 latviai ir 4 estai. Iš viso maratono distanciją įveikė 38 bėgikai. Maratono trasą sudarė 183 ratai Daugiafunkcio sporto centro koridoriais. Šio renginio tikslas – ne tik populiarinti maratonų bėgimo kultūrą Lietuvoje, bet ir garsinti Uteną kaip sportiško ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo miestą. Greičiausiai trasą įveikė estas Vladimir Frolov – jam prireikė 3 valandų 5 minučių 33 sekundžių. Antras buvo latvis Vidas Totilas – rezultatą pasiekė per 3 valandas 9 minutes 21 sekundę. Lietuvis Vadimas Makušinas užėmė trečią vietą – maratoną įveikė per 3 valandas 11 minučių ir 2 sekundes. Maratono distanciją įveikė ir du uteniškiai: Gintarė Sukarevičienė – per 3 valandas 54 minutes 30 sekundžių, o renginio globėjas Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas – per 4 valandas 42 minutes 53 sekundes. G. Sukarevičienė buvo greičiausia iš maratone bėgusių moterų.