Aktualijos

Utenoje – nauji laidojimo namai

Rasa MILERYTĖ. Rugpjūčio pradžioje Utenoje duris atvėrė nauji laidojimo namai, kurių patalpas rugpjūčio 28 dieną pašventino Dievo apvaizdos parapijos klebonas Remigijus Kavaliauskas. Užpalių gatvėje įsikūrusių laidojimo namų „Irsivita“ kolektyvas uteniškiams jau puikiai pažįstamas – beveik 15 metų jie teikė ritualines paslaugas Aukštakalnyje, šalia ligoninės, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių buvo priversti pakeisti patalpų vietą.
Laidojimo namų direktorius Virginijus Verbickas sakė į pasikeitimus žiūrintis teigiamai, o naujosios patalpos, pasak jo, yra daug patogesnės žmonėms – jos ne tik pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims, bet šalia yra ir nuosava automobilių stovėjimo aikštelė. Uteniškiai, paskutiniam atsisveikinimui su artimuoju pasirinkę ankstesnes „Irsivitos“ patalpas, turbūt dar pamena, kaip sunku buvo rasti vietos transporto priemonei ligoninės automobilių stovėjimo aikštelėje.
„Prireikė nemažai kantrybės, laiko ir pastangų tvarkant įvairius dokumentus, įrenginėjant naujas patalpas, svarstant, kaip jas padaryti kuo patogesnes sunkią netekties akimirką išgyvenantiems žmonėms, bet šiandien galiu pasidžiaugti, kad turime ne tik liūdesio, bet ir Dievo paguodos bei malonės namus“, – „Uteniui“ sakė „Irsivitos“ vadovas. (Tęsinys 2020 09 05 laikraštyje)