Aktualijos

Utenoje lankėsi Irpinės savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai

Rugpjūčio 9 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi ypatingi svečiai: Ukrainos Respublikos Irpinės savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų delegacija. Svečius lydėjo „Edu Vilnius“ projektų vadovas Gražvydas Kazakevičius.

Ukrainiečių vizito tikslas – susipažinti su Utenos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų veikla, ugdymo situacija, vykdomomis programomis, mokytojų kvalifikacijos tobulinimu ir kt. klausimais.

Utenos rajono savivaldybės administracijoje įvyko ukrainiečių susitikimas su vicemere Daiva Pečione, administracijos direktoriumi Pauliumi Čyvu, Švietimo ir sporto skyriaus specialistais, Utenos švietimo centro direktore Vitalija Bujanauskiene.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas papasakojo svečiams apie Utenos rajoną, pristatė Utenos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklą, įstaigų veiklą, vykdomas programas, problemas, su kuriomis susiduria įstaigų bendruomenės, ir jų sprendimo būdus. Taip pat kalbėjo apie atvykusius į Utenos rajoną ukrainiečius, jų integraciją, ukrainiečių vaikų ugdymą.

Vitalija Bujanauskienė pasidalijo patirtimi apie ikimokyklinio ugdymo mokytojų kvalifikacijos tobulinimą.

Baigiantis susitikimui svečiai pateikė nemažai klausimų, pasidalijo savo patirtimi ikimokyklinio ugdymo srityje.

Po susitikimo Utenos rajono savivaldybėje ukrainiečių delegacija lankėsi Utenos ikimokyklinio ugdymo įstaigose: vaikų lopšelyje – darželyje „Gandrelis“ buvo supažindinti su įtraukiuoju  ugdymu,  edukacinių  erdvių įvairove, vaikų lopšelyje – darželyje „Šaltinėlis“  susipažino su galimybėmis seną, sovietinį pastatą rekonstruoti ir paversti jį moderniu bei šiuolaikišku, kalbėjo apie erdvių atvėrimą vaikų ugdymui, Ukrainos piliečių vaikų ugdymą.

Baigiantis vizitui Utenoje ukrainiečių delegacija vyko į „Triušiukų slėnį“ Antalamėstės kaime (Saldutiškio sen.), vėliau – į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų Kulionių kaime (Molėtų r.).

Utenos rajono savivaldybės administracija“