Aktualijos

Ukrainiečių vaikai jau veria Utenos mokyklų duris

Nuo karo pabėgę ukrainiečių vaikai jau veria mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų duris. Utenos ugdymo įstaigose šiuo metu mokosi ir ugdosi daugiau nei 100 įvairaus amžiaus vaikų. Mažiausieji lanko vaikų lopšelį-darželį „Šaltinėlis“, vyresni – Krašuonos progimnazijos „Versmės“ skyrių, „Saulės“ bei Užpalių gimnazijas, o daugiausiai vaikų mokosi Vyturių progimnazijoje. Progimnazijos direktorė Edita Kadūnienė sako, kad dabartinė situacija – iššūkis tiek ukrainiečių, tiek lietuvių vaikams, tiek ir dideliu krūviu dirbantiems mokytojams, tačiau įžvelgia ir teigiamų dalykų: lietuviai gražiai priima pabėgėlius, tarp vaikų jau užsimezgė draugystė, o kai kuriems lietuvių vaikams nauja pažintis yra galimybė atskleisti savo gebėjimus.
Lietuviai ir ukrainiečiai mokosi kartu
Utenos Vyturių progimnazijos 1–8 klasėse mokosi per 80 vaikų. Kaip pasakojo mokyklos direktorė E. Kadūnienė, ukrainiečiai ir lietuviai mokosi kartu bendrose pamokose – taip siekiama spartesnės ukrainiečių vaikų integracijos ir draugiško santykio tarp lietuvių ir ukrainiečių mezgimo.
„Tik per lietuvių ir matematikos pamokas ukrainiečiai mokosi atskirai. Per lietuvių kalbos pamokas ukrainiečių vaikai bibliotekos skaitykloje mokosi lietuvių kalbos pagrindų, o matematikos pamokas ukrainiečiams vaikams veda ukrainietė. Ji – buvusi dėstytoja. Mokytoja dirbti negali, todėl įdarbinome ją kaip mokytojos padėjėją“, – pasakoja E. Kadūnienė.
Mokyklos vadovė sako, kad priimti tokį skaičių vaikų – nelengvas iššūkis, o jį įveikti padeda kūrybiškumas ir šiuolaikinės technologijos. Kad procesas būtų lengvesnis, pamokose naudojamos planšetės, išmanieji ekranai, o padėtį palengvina per pandemiją įgyta hibridinio mokymo patirtis.
Ukrainiečių vaikų integraciją palengvina ir kelios į darbą mokykloje priimtos ukrainietės.

Tęsinį skaitykite 2022 04 13 „Utenyje“