Aktualijos

Treneris nuo Dievo

Ilgametis Utenos daugiafunkcio sporto centro pavaduotojas ugdymui, treneris, Utenos rajono savivaldybės sportinės veiklos projektų vertinimo ekspertų komisijos narys, VšĮ „Tenisas visiems“ direktorius, sporto entuziastas Kazys Damidavičius švenčia 70-ies metų jubiliejų.
Uteniškiams Kazys – gerai žinomas sporto žmogus. Kazys gimė Utenoje, čia baigė tuometinę 2-ąją vidurinę mokyklą (Rapolo Šaltenio progimnazija) ir išvyko studijuoti į Vilnių. Buvusiame Pedagoginiame institute įgijo fizinio lavinimo ir geografijos specialybę. Baigęs mokslus grįžo į Uteną. Trejus metus dirbo Saldutiškio vidurinėje mokykloje kūno kultūros mokytoju. Po to Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje mokyklų inspektoriumi, atsakingu už kūno kultūrą. 1980-aisiais K. Damidavičius buvo išrinktas Lietuvos sporto draugijos „Nemunas“ Utenos rajono tarybos pirmininku. 1987-aisiais tapo „Žalgirio“ draugijos Utenos rajono tarybos pirmininku. 1992-aisiais reorganizavus Utenos sporto mokyklą į Utenos kūno kultūros ir sporto centrą (KKSC) K. Damidavičius tapo direktoriaus pavaduotoju. KKSC teniso sporto šakos nebuvo, bet Kazys labai pamėgo šį sportą jau institute.
Teniso klubas susikūrė 1995-aisiais. Utenoje po truputį atsirado daugiau bendraminčių ir tarp verslininkų, ir tarp jaunimo, ir tarp pagyvenusių žmonių. Klubo nariai patys suremontavo aikštyną, įrengė dvi aikšteles. Ir svajojo pastatyti dar keturias teniso aikšteles, kuriose galėtų treniruotis vaikai, dirbtų etatiniai treneriai. Uteniškiai verslininkai, sporto entuziastai palaikė šią idėją ir buvo pasiruošę skirti lėšų. 2013 m. Utenos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti rajono savivaldybei priklausantį žemės sklypą teniso kortų statybai. 2019 m. Utenoje, Donelaičio gatvėje, šalia Utenos daugiafunkcio sporto centro baigtas įrengti teniso kortų kompleksas, kuriame veikia 4 gruntinės teniso aikštelės, administracinis pastatas su persirengimo kambariais, dušais, poilsio zonomis.
Šiuo metu K. Damidavičius treneriu nebedirba, tačiau pats raketę į rankas ima dažnai. Du tris kartus per savaitę rungiasi su teniso klubo nariais, rėmėjais. Sportuoja jis jau beveik 50 metų. Kazio mėgstama frazė: „Treneris kaip ir gydytojas: nuo Dievo, ačiū Dievui ir neduok Dieve.“ Taigi Kazys – treneris nuo Dievo.
Jubiliejaus proga K. Damidavičių pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas bei kiti savivaldybės administracijos atstovai. Meras treneriui dėkojo už jo viso Utenos rajono gyventojams svarbią veiklą, linkėjo ir ateityje nepristigti entuziazmo, jaunatviškos energijos ir naujų idėjų.
Utenos rajono savivaldybės administracija