Aktualijos

Informuojame,


kad 2022 m. kovo 17 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimus (įsigalioja nuo 2022 m. balandžio 1 d.), kuriais nutarta centralizuotai teikiamai šilumos energijai laikinai iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto kompensuoti 9 proc. PVM apskaičiuotą už šilumos energiją ir karštą vandenį. Ši tvarka bus taikoma nuo 2022 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d.
Gyventojai už gyvenamųjų patalpų šildymą ir karštą vandenį PVM nemokės, tai kompensuos valstybė. Išrašant sąskaitas už šildymą ir karštą vandenį, sunaudotą per sausio –balandžio mėnesius, gyventojams bus kompensuojamas 9 proc. PVM. Kompensacija bus taikoma išrašytoms sąskaitoms nuo 2022 m. sausio 1 d. ir galios šiam šildymo sezonui iki balandžio 30 d. Pavyzdžiui, jei per mėnesį už suvartotą šilumą patalpų šildymui ir karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai) priskaičiuota suma sudarė 50 eurų, tai pridėjus 9 proc. PVM (4,50 Eur) gyventojas turėjo sumokėti 54,50 Eur. Dabar jis mokės tik 50 Eur. Kompensuojama suma sudarys 4,50 Eur. Taip pat bus kompensuojamas PVM ir karštam vandeniui. Pavyzdžiui, vienas kubas karšto vandens kovo mėn. kainuoja 5,53 Eur su 9 proc. PVM, tai, pritaikius PVM kompensaciją, gyventojui vienas kubas karšto vandens kainuos 5,07 Eur. Karšto vandens vieno kubo kompensuojama suma bus 46 centai.
Sąskaitos už praėjusį mėn. paprastai pateikiamos iki einamojo mėnesio 10 d. Dėl PVM įstatymo pakeitimo UAB Utenos šilumos tinklai vėluos pateikti sąskaitas už kovo mėn. Planuojama sąskaitas pateikti iki balandžio 20 d.
Daugiau informacijos apie 9 proc. PVM kompensavimo tvarką galite rasti: https://www.vmi.lt/evmi/dukpvm
Utenos šilumos tinklai