Aktualijos

Teisėjas Alvydas Žala: „Buvimas teisėju nesibaigia uždarius teismo salės duris“

Rasa MILERYTĖ

Sausio pabaigoje Utenos apylinkės teisme darbą pradėjo teisėjas Alvydas Žala. Pasak teisėjo, dirbant teisingumo sistemoje labai svarbu neišsižadėti vertybių ir siekti būti nepriklausomam, visiems būti vienodai sąžiningam, savo elgesiu rodyti pavyzdį net ir užvėrus teismo salės duris. „Teisėjas turi būti pavyzdys kitiems ne tik teisme, bet ir tiesiog gatvėje“, – įsitikinęs A. Žala.

Gerbiamas teisėjau, su kokiu nusiteikimu ir kokiais tikslais pradedate eiti pareigas Utenoje?
Labai norėjau dirbti Utenoje, tad nusiteikimas tikrai puikus. Tikiuosi, čia bus vieta, kurioje bus gera ir gyventi, ir dirbti, o darbai eisis sėkmingai. Na, o tikslai, ko gero, nepriklauso nuo to, kuriame mieste eini pareigas. Pagrindinis tikslas man visada išliks ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus bei savo darbu stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais.
Kas jus paskatino rinktis šią profesiją? Kaip manote, ar šiam darbui reikia pašaukimo?
Nuo vaikystės, turbūt nuo darželio laikų, ir visą paauglystę svajojau būti arba mediku, arba teisininku. Giminėje buvo teisininkų, jų darbas mane žavėjo, todėl pasirinkau teisės studijas. Baigęs dvejus metus dirbau advokato padėjėju, teko paragauti ir pedagogo duonos – skaičiau paskaitas teisės studentams. Dirbdamas advokatūroje supratau, kad labiau norėčiau darbo, kuriame galėčiau savarankiškai priimti sprendimus. Kaip žinia, teisminiame procese dažniausiai yra dvi pusės, bet kokiu atveju viena lieka laimėjusi, o kita pralaimėjusi.

Tęsinį skaitykite 2022 03 05 „Utenyje“