Aktualijos

Tatuiruočių aparatų tipai ir jų naudojimas

Yra kelių tipų tatuiruočių aparatų, kurių kiekvienas turi savo specifinę paskirtį ir funkciją. Suprasdami šių mašinų skirtumus, tatuiruočių meistrai gali lengviau pasirinkti tinkamą tattoo įrangą ir sukurti geriausią tatuiruotę savo klientams.

Įklotai ir šešėliai
Du pagrindiniai tatuiruočių mašinėlių tipai yra lineriai ir šešėliai. Linijiniais aparatais kuriami tatuiruotės kontūrai, o šešėliavimo aparatais užpildoma spalva. Linijinių tatuiruočių mašinėlės turi mažesnį vamzdelį, todėl jomis galima atlikti tikslesnes linijas ir detales. Be to, jų eigos ilgis trumpesnis, todėl tatuiruodamos jos nueina mažesnį atstumą aukštyn ir žemyn. Šeiderinių mašinų vamzdelis didesnis, o eigos ilgis ilgesnis, todėl jos padengia didesnį paviršiaus plotą ir kiekvienu važiavimu užtepa daugiau dažų.

Rotacinės mašinos
Rotaciniai tatuiruočių aparatai yra naujesnio tipo aparatai, išpopuliarėję pastaraisiais metais. Jie veikia naudodami variklį, kuris suka kumštelį, judinantį adatą aukštyn ir žemyn sukamaisiais judesiais. Taip tatuiruotė atliekama nuosekliau ir sklandžiau, nes adata juda nepertraukiamu judesiu, o ne įsijungia ir sustoja kiekvieną kartą pravažiuojant, kaip naudojant ritininį tatuiruoklį. Sukamąsias mašinėles galima naudoti ir linijoms, ir šešėliams, todėl menininkai dažnai jas renkasi dėl universalumo ir paprasto naudojimo.

Ritininės mašinos
Ritininiai aparatai yra tradiciškiausias tatuiruočių aparatų tipas, naudojamas jau dešimtmečius. Jie veikia naudodami keletą ričių, kuriomis adata judinama aukštyn ir žemyn, todėl tatuiruotės metu skleidžia dūzgiančius garsus. Ritės mašinėlės dažnai pasirenkamos dėl jų galios ir gebėjimo sukurti ryškias, vientisas linijas. Paprastai jos naudojamos linijoms, tačiau, tinkamai nustačius, gali būti naudojamos ir šešėliavimui.

Pneumatinės mašinos
Pneumatiniai tatuiruočių aparatai yra naujesnio tipo aparatai, kuriuose adatai į viršų ir į apačią varyti naudojamas suspaustas oras. Jos yra lengvos ir lengvai manevruojamos, todėl yra populiarus pasirinkimas menininkams, kurie atlieka ilgas tatuiruočių sesijas. Pneumatinės mašinėlės gali būti naudojamos ir linijoms, ir šešėliams, jos pasižymi sklandžiu ir nuosekliu veikimu.

Lazdelės ir dūrių mašinos
Tatuiruokliai „Stick and Poke”, dar vadinami rankomis darytomis tatuiruotėmis, yra paprastas ir tradicinis tatuiravimo būdas. Juos sudaro viena adata, pritvirtinta prie rankenos, kurią dailininkas laiko ir kuria rankiniu būdu į odą suleidžia rašalą. Tatuiravimas „stick and poke” yra lėtesnis ir daugiau darbo reikalaujantis procesas nei naudojant mašinėlę, tačiau jis turi tam tikro žavesio ir jį dažnai renkasi menininkai, norintys intymesnės ir asmeniškesnės tatuiravimo patirties.

Tinkamos mašinėlės pasirinkimas
Renkantis tatuiruočių mašinėlę svarbu atsižvelgti į konkrečius tatuiruotės poreikius ir menininko pageidavimus. Linijinės mašinėlės geriausiai tinka smulkioms linijoms ir detaliems darbams, o šešėlinės – dideliems spalvų plotams užpildyti. Rotaciniai aparatai yra universalūs ir lengvai naudojami, o ritininiai aparatai yra galingi ir patikimi. Pneumatiniai aparatai yra lengvi ir sklandūs, o lazdeliniai ir dūrių aparatai suteikia asmeniškesnę ir tradiciškesnę tatuiravimo patirtį. Galiausiai, tinkama mašinėlė priklauso nuo daromos tatuiruotės stiliaus ir menininko pageidavimų.
Renkantis tatuiruočių aparatą reikia atsižvelgti ir į keletą kitų veiksnių. Pavyzdžiui, tatuiruoklio svoris gali būti svarbus menininkams, kurie atlieka ilgas tatuiruočių sesijas. Sunkesnę mašinėlę gali būti labiau varginama laikyti ilgą laiką, todėl lengvesnė pneumatinė mašinėlė gali būti geresnis pasirinkimas.