Aktualijos

Tarptautinės operacijos rezultatai – visoje Europoje suimti penki dešiniojo sparno teroristai

EuropolLT.jpg

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su kolegomis iš Belgijos, Kroatijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų teisėsaugos, Europolo bei Eurojusto dalyvavo tarptautinėje operacijoje kovoje su ultradešiniojo sparno terorizmu ir smurtiniu ekstremizmu.

2023 m. lapkričio 9 d. koordinuojant Eurojustui ir Europolui, skirtingose valstybėse vienu metu buvo atlikti proceso veiksmai, kratos, sulaikymai.

Sulaikyti įtariamieji priklausė ultradešinės pakraipos organizacijai, kuri naudojo internetinę bendravimo platformą su terorizmu susijusiai veiklai vykdyti, t. y. terorizmo ir smurtinio ekstremizmo propagandai skleisti, kitiems asmenims teroristiniams nusikaltimams verbuoti, dalijosi sprogmenų ir šaunamųjų ginklų gaminimo bei naudojimo instrukcijomis.

Kai kurie nariai, kaip įtariama, yra parašę manifestus, turėjo įvairių ginklų. Nepaisant jauno įtariamųjų amžiaus, visi požymiai rodė esant didelę riziką, jog dalis šių asmenų artimiausiu metu imsis smurtinių veiksmų. 

Lietuvoje buvo sulaikytas vienas asmuo, jam pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo teroristinės grupės, kurios tikslas daryti teroristinius nusikaltimus, veikloje ir dėl teroristinių nusikaltimų kurstymo, t. y. nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 2491 straipsnio 2 dalyje ir 2501 straipsnio 1 dalyje. Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, jį koordinuoja ir organizuoja Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

EUROPOL pranešimas