Aktualijos

Tarptautinė šeimos diena turi tapti gražia šeimos tradicija

Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, motinystei ir tėvystei pagerbti minimos Motinos ir Tėvo dienos. Pirmąjį gegužės sekmadienį minime Motinos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną.
Šių dviejų švenčių sandūroje – gegužės 15 d. – pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai turi įtakos kiekvienai šeimai.
Siekdama paskatinti šeimas kuo daugiau laiko praleisti kartu, Utenos rajono savivaldybės šeimos komisija pakvietė įstaigas, organizacijas, nevyriausybines organizacijas paminėti Tarptautinę šeimos dieną ir organizuoti šventes.
Nors šalyje paskelbtas karantinas ir negalima planuoti didelių renginių, į Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos kvietimą atsiliepė 20 įstaigų ir organizacijų, kurios gegužės 14–15 dienomis pakvies šeimas į šventinius renginius saugioje aplinkoje. Tai virtualios parodos, nuotolinės paskaitos, kino filmų peržiūros, sporto užsiėmimai, konkursai, muzikiniai sveikinimai – viskas, kas skatina šeimą būti kartu, stiprina tarpusavio ryšius ir pasitikėjimą.
Visą Tarptautinės šeimos dienos minėjimo priemonių sąrašą galite rasti Utenos rajono savivaldybės tinklapyje www.utena.lt/index.php/lt/2237-tarptautine-seimos-diena-turi-tapti-grazia-seimostradicija?fbclid=IwAR0QBdBtneFh9rN8maRys8j1RSrjPzoHm1oxOobkVZp9nAiBKPimFANECw.
Gegužės 14–15 dienomis nuoširdžiai kviečiame būti aktyvius ir aplankyti virtualias vaikų ir tėvelių darbų parodas, išklausyti šeimų muzikinius sveikinimus, prisijungti prie Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro psichologės nuotolinės paskaitos ,,Ką reiškia santykiai ir jausmai šeimoje?“, dalyvauti Utenos rajono savivaldybės sveikatos biuro organizuojamame piešinių konkurse, visą gegužės mėn. dalyvauti Utenos kultūros centro renginiuose, Utenos kraštotyros muziejaus ir jo padalinių visai šeimai organizuojamuose edukaciniuose užsiėmimuose, susitikimuose, ekskursijose.
Šeimos komisija nuoširdžiai sveikina visus Tarptautinės šeimos dienos proga. Kiekvienai šeimai linki gyventi meilėje, dalintis savo mintimis ir gerbti vienas kito nuomonę, rūpintis vienas kitu ir kuo dažniau tai parodyti, visada palaikyti vienas kitą ir kartu ieškoti sprendimų užklupus sunkumams.
Utenos rajono savivaldybės administracija