Aktualijos

Šventėms ruoštis neskubantys
uteniškiai laukia nematerialių dovanų

Jau nieko nebestebina, kad pirmosiomis lapkričio dienomis prekybos centrai iškabina girliandas, lentynas nukrauna kalėdinėmis prekėmis, o atėjusiems apsipirkti skamba šventinė muzika. Ar ne per anksti prasideda šis šventinis šurmulys? Ar tai padeda pajusti šventinę nuotaiką? Ko dar reikia, kad namai pradėtų kvepėti Kalėdomis? Uždavėme uteniškiams kelis klausimus, norėdami sužinoti, kada jie pradeda ruoštis šventėms ir kaip ruošiasi, kuo jiems svarbios žiemos šventės, ar šiųmetinė ekonominė situacija vers taupyti dovanoms ir kokios kalėdinės dovanos patys labiausiai trokšta.

1. Lapkritį prekybos centrai pradeda puoštis Kalėdoms, lentynos užsipildo kalėdinėmis prekėmis. Kaip vertinate, ar ne per anksti prasideda visas šis šventinis šurmulys?
2. Ar Jūs jau jaučiate šventinę nuotaiką? Ir kokios aplinkybės padeda ją pajusti?
3. Kada pradedate ruoštis šventėms? Kaip ruošiatės?
4. Kada pradedate pirkti kalėdines dovanas artimiesiems? Kokią sumą šiemet planuojate joms išleisti – kaip ir kasmet? O gal dabartinė ekonominė šalies situacija vers pataupyti?
5. Kaip šiemet planuojate sutikti Kūčias, Kalėdas, Naujuosius metus?
6. Kokia kalėdinė dovana šiemet Jums būtų tobula?

IEVA BIKELIENĖ
1. Kiekvienais metais Vėlinių žvakes iškart pakeičia kalėdinės dekoracijos ir žaisliukai – tokia, matyt, yra paklausa, kitaip nebūtų pasiūlos. Manęs asmeniškai tai niekaip nepaliečia, nes šv. Kalėdos man nesisieja su komercija.
2. Ne, dar nejaučiu. Esu katalikė. Artėjančias Kalėdas pradedu jausti prasidėjus adventui, naujiems liturginiams metams.
3. Kalbant apie praktinį pasiruošimą – pradedu ruoštis gruodžio 23 dieną: maistas, Kūčių vakarienė, eglutės puošimas. O tikros Kalėdos man ateina ne konkrečią dieną, o nuėjus pasiruošimo kelią advento metu.
4. Perkame tik valgomas lauktuves tiems, pas ką per Kalėdas važiuojame į svečius – tėvams, seneliams – dažniausiai tai būna pyragai.
5. Turime tradiciją Kūčių vakarienę valgyti savo namuose su šeima – šiemet jau būsime trise. Po to einame į šv. Mišias. Abi Kalėdų dienos būna skirtos pabūti su tėvais, seneliais ir kitais artimaisiais. Naujųjų metų šventimo dar neplanavom, bet nesam dideli vakarėlių mėgėjai. Turim kelių mėnesių dukrytę, todėl turbūt tobulas šventimas mums bus išsinuomoti namelį su židiniu ir vaizdu į ežerą.
6. Geras klasikinės muzikos koncertas. Arba miegas (manau, auginantys kūdikius supranta).

Tęsinį skaitykite 2022 11 30 „Utenyje“