Aktualijos

Ten, kur norisi sugrįžti

Vytautas Kazela

Ne paslaptis – tiek Aukštaitijoje, tiek visoje Lietuvoje kaimo turizmo paslaugas teikiančių sodybų apstu. O jose ne tik vasarą, bet ir žiemą ilsisi žmonės. Kita kaimo turizmo veiklos sritis – asmeninės bei kolektyvų šventės. Kaip išsirinkti tinkamiausią? Pasirinkimą dažniausiai nulemia trys dalykai – geras privažiavimas, graži vieta, geros gyvenimo ir poilsio sąlygos. Ne paskutinėje vietoje ir sodybos šeimininkų patirtis šiame versle. „Utenis“ jau daug rašė apie kaimo turizmo sodybas Utenos rajone.


Šį pasakojimų ciklą tęsime ir šiais metais. Šį kartą lankomės Vigando Leleivos kaimo turizmo sodyboje Buitūnų kaime. Nuo Utenos Švenčionių keliu važiuojame maždaug 14 kilometrų. Pravažiavę Kuktiškes sukame į kairę. Dar keli šimtai metrų, ir mes jau vietoje.
Didžiulis rąstų namas visai netoli ežero. Sodyba maždaug metus laiko neveikė – buvo atnaujinama. Sunku pervertinti tą malonumą, kai, nubudęs ryte, tiesiai iš lovos, perbėgi kiemą, basomis kojomis pajunti medinio liepto vėsą ir neri į gaivias ežero bangas! Vandens pramogų mėgėjams – tikras rojus. Yra vandens dviračių, valčių. Gali šiaip paplaukioti, bet gali ir pasiyręs toliau pabandyti savo svajonių žuvį sugauti.

Tęsinį skaitykite 2020 01 11 „Utenyje“