Aktualijos

Sunkiau besiverčiantiems padedanti šunų mylėtoja: „Pasirūpinti silpnesniais – kiekvieno pareiga“

Rasa MILERYTĖ

Dvidešimtmetė uteniškė Ugnė Petruševičiūtė, būsima veterinarijos gydytoja, įsitikinusi, kad kiekvieno, turinčio galimybes, pareiga – padėti silpnesniems, tai yra gyvūnams, ir pavyzdį aplinkiniams rodo pati. Mergina neseniai virtualioje erdvėje pasidalijo skelbimu, kviesdama į ją kreiptis sunkiau besiverčiančius gyvūnų augintojus: mergina siūlo iš savo asmeninių lėšų nupirkti tai, ko gyvūnams labiausiai reikia.

Kaip kilo iniciatyva padėti sunkiau besiverčiantiems gyvūnų turintiems žmonėms?
Pastebėjau, kad dauguma žmonių yra labiau susitelkę į pagalbą gyvūnų prieglaudoms. Tai visiškai normalu. Ir man jos rūpi – Utenos gyvūnų prieglaudai skiriu dalį savo pajamų, seniau esu šiek tiek savanoriavusi prieglaudose Utenoje, Vilniuje. Deja, tik maža dalis žmonių atkreipia dėmesį į tuos, kurie augina gyvūnus, labai myli savo augintinius, bet ne visada gali nupirkti jiems kokybiškesnio maisto ar skanukų.
Štai taip ir šovė mintis padėti žmonėms. Šią idėją palaikė ir draugai, ir artimieji – jiems tai nebuvo jokia staigmena, mane pažįstantys žmonės žino, kad visada stengiuosi padėti. Paviešinus skelbimą, į mane kreipėsi 7 žmonės. Jie pasakė, ko reikia, ką jų augintinis mėgsta, ir atsižvelgdama į tai, kiek galėjau, padėjau.

Tęsinį skaitykite 2021 05 22 „Utenyje“