Aktualijos

Sulaikyta asmenų grupė, platinusi narkotikus Utenos mieste

Po intensyvių ir ilgiau nei pusę metų trukusių Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus bei Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius veiksmų laikotarpiu nuo 2019 m. gruodžio iki 2020 m. gegužės mėn. buvo sulaikyti įtariami asmenys, platinę narkotines ir psichotropines medžiagas Utenos mieste.
Nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str.). Atlikus 18 kratų Utenos mieste iš nelegalios apyvartos buvo paimta apie 1 500 vnt. tablečių, galimai narkotinės ar psichotropinės medžiagos – ekstazi ir kitų narkotinių ar psichotropinių medžiagų – kanapių bei amfetamino. Rasta ir paimta įranga psichotropinėms medžiagoms sverti, pakuoti ir grynieji pinigai, galimai gauti iš prekybos narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.
Dėl įvairių nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, įtarimai pareikšti net 18 asmenų. Penkiems įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas (nuo 15 d. iki 3 mėn.). Įtariamųjų amžius – nuo 16 m. iki 41 m.
Tyrimo metu nustatyta, kad įtariamieji laikėsi ypatingos konspiracijos, stengėsi neturėti su pirkėjais asmeninio kontakto, slėpė vykdomą nusikalstamą veiką. Platindami narkotines ir psichotropines medžiagas veikdavo per kitus asmenis. Keli įtariami asmenys siejami su organizuotu nusikalstamumu. Už nusikalstamą veiką, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 2 iki 15 metų.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Utenos aps. VPK inf.