Aktualijos

Anykščių rajone sulaikytas vyras, kurio namuose rasta apie kilogramą galimai narkotinių medžiagų

2021 m. sausio 28 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, vykdydami ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo, atliko kratą Anykščių rajono gyventojo namuose. Pareigūnai vyro namuose rado apie kilogramą galimai narkotinių psichotropinių medžiagų – amfetamino, ekstazio, kanapių ir psichotropinių vaistų. Taip pat rasta ir paimta įranga psichotropinėms medžiagoms sverti, pakuoti ir grynieji pinigai, galimai gauti iš prekybos narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Įtariamajam (g. 1981 m.) skirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.
Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsniu ir to paties kodekso 260 straipsniu. Už nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 2 iki 15 metų.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūra.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Gytis Makaveckas akcentuoja, kad sulaikytam vyrui yra pareikšti įtarimai ir kitame ikiteisminiame tyrime dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo. Įtariamasis galimai narkotines ir psichotropines medžiagas platino ne tik Anykščių rajone, tačiau ir Utenos, Zarasų bei Molėtų rajonuose.
Utenos apskrities VPK inf.