Aktualijos

Sukčių tinklai internetinio vandenyno platybėse

Vytautas KAZELA. Geri laikai atėjo. Anksčiau, kad nusipirktum vaistų, turėjai stumdytis eilėse, o dabar tai gali padaryti neišėjęs iš namų. Pasinaudojai savo internetine bankininkyste, pervedei pinigų ir po kelių dienų rankoje laikai stebuklingų vaistų pakuotę. Sakau stebuklingų, nes vaistai iš interneto gydo ir neišgydomas ligas: vėžį, diabetą, sureguliuoja kraujo spaudimą.
Palikimas
Ir dar. Turėti internetą labai apsimoka. Per vieną dieną gali praturtėti, gavęs palikimą iš Ispanijos ar kitos šalies, kurioje neturi nė vieno pažįstamo ir kurioje jokie tavo nei artimi, nei tolimi giminaičiai negyveno. Kai feisbuke į draugus pasisiūlo lovoje gulinti vyresnio amžiaus moteris kankinio veidu, iš karto trinu kvietimą. Buvo kažkada, priėmiau vieną tokią – netrukus per mesendžerį gavau žinutę, kad moteris serga sunkia nepagydoma liga ir jos valandos suskaičiuotos. Manęs ji maldaute maldavo priimti jos kelių šimtų tūkstančių eurų palikimą, nes taip jai patarė jos dvasinis vadovas. Neatsakiau. Ištryniau nelaimėlę iš feisbuko draugų. Kam man svetimi pinigai? Aš pats, kaip sakė Giedrius Savickas, pinigų turiu kaip šieno.
O štai mano kolegė, gavusi į elektroninį paštą panašaus pobūdžio pasiūlymą, nusprendė pavedžioti sukčius už nosies ir išsiaiškinti, koks yra jų galutinis tikslas. Pateikiu kiek sutrumpintą susirašinėjimą. Štai tas pirmasis mirštančios ponios laiškas: Ispanijos kilmės Maria Elsa Gacia Marrero gimė 1958 m. vasario 18 d. (62 metai). Šiuo metu esu globojama Sacré-Coeur ligoninėje Monpeljė mieste, Prancūzijoje, kur rašau šį pranešimą, nes, deja, sergu labai rimta liga, vadinama gerklės vėžiu. Aš buvau ten, kad padėčiau neturtingiausiems ir mažiausiai vertintiems asmenims (350 000 EUR). Bet, deja, aš to negaliu padaryti, šiandien ieškau vyro ar moters, kuris galėtų gerbti mano paskutinę valią, kad mano nuosavybė po mano mirties sistemingai netaptų vyriausybės nuosavybe. Gavęs šią žinutę, prašau skubiai susisiekti su manimi, kad galėčiau suteikti daugiau informacijos apie mano paaukotą dovaną ir geriau suprasti, kas turės šią informaciją. Taip pat galite susisiekti su manimi numeriu wathsapp +22 996 725 743. (Tęsinys 2021 02 24 laikraštyje)