Aktualijos

Į autobusą netilpę uteniškiai piktinasi: „Kaip nuvažiuoti pas gydytojus?“

Rasa MILERYTĖ. Į Vilnių susiruošę uteniškiai neseniai liko it musę kandę. Žmonės pasakoja, kad prieš kelias dienas iš Biržų į Uteną atvykęs autobusas sostinės link pajudėjo pustuštis, tad uteniškiai, susiruošę pas gydytojus ar tvarkyti kitų reikalų, nieko nepešę turėjo keliauti namo. Pasak uteniškių, prasidėjus karantinui trūksta galimybių susisiekti ne tik su sostine, bet ir su kitais miestais, kuriuose žmonės dirba, lankosi pas gydytojus ar tvarko kitus neatidėliotinus reikalus.
Nei nuvažiuoti, nei grįžti
„Sekmadienį, 10.55 val., liko apie 20 žmonių, kurie neturi kitos galimybės pasiekti Vilnių. Lygiai tokia pat situacija grįžtant iš Vilniaus į Uteną. Močiutės, nuvažiavusios pas gydytojus, rauda autobusų stotyje, nes autobuse neužtenka vietos, – stebėjosi uteniškė. – Dabar iš Utenos Vilnių pasiekti galima tik dviem autobusais. Vienas važiuoja 5 valandą ryto, o kitas, atvažiavęs iš Biržų, Uteną pasiekia jau beveik pilnas. Kaip žmonėms nuvažiuoti į darbą? Dabar situacija tokia, kad žmonės ateina į stotį, pastovi belaukdami ir netilpę į autobusą pėdina namo. Ir tokių žmonių tikrai daug.“ Moteris spėliojo, kad užtektų vieno ar dviejų papildomų reisų ir visi būtų patenkinti.
„Žinau, kad rekomenduojama bilietą iš anksto nusipirkti internetu, bet ar visi vyresnio amžiaus žmonės tokią galimybę turi? Ar tikrai senyva vieniša močiutė naudojasi internetu? Paprašyti to vaikų ar anūkų irgi ne išeitis, nes jei jie gyvena kitame mieste, kaip perduos tą internetu nupirktą bilietą?“ – svarstė moteris. Ji sakė pati autobusais nevažinėjanti, tačiau apie šią problemą išgirdo iš artimų giminaičių, o pasigilinusi sužinojo, kad su tokia problema susiduria daugiau žmonių. (Tęsinys 2021 02 24 laikraštyje)