Aktualijos

Specialistai ramina: kalio jodido tabletės pasieks visus

RASA MILERYTĖ. Lietuvoje jau kiek daugiau nei prieš mėnesį prasidėjo kalio jodido tablečių dalijimas, bet dalis uteniškių nerimauja, kad jų žadėtosios tabletės vis dar nepasiekė. Į redakciją paskambinusi moteris nuogąstavo nežinanti, kur kreiptis dėl tablečių ir ką reikėtų daryti, jei visiems jų neužteks. Laikraščio skaitytoja sakė besikreipusi į dvi įstaigas, bet nė vienoje nesulaukusi deramo paaiškinimo ir svarstė, kad galbūt būtų logiška kalio jodido tabletes Utenoje dalyti vaistinėse, kad kiekvienas asmuo jas galėtų pasiimti ten, kur jam patogiausia.
Utenos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Zita Jasiunavičienė sako, kad parinkta tokia tablečių dalijimo tvarka, kuri leistų išvengti susibūrimų, ir ramina, jog tablečių užteks visiems.

Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Z. Jasiunavičienė informavo, kad kalio jodido tablečių dalijimo būdas pasirinktas atsižvelgus į karantino apribojimus ir rekomendacijas vengti susibūrimų. Specialistė sakė, kad yra nustatyti tam tikri tablečių dalijimo taškai miesto ir kaimiškų vietovių gyventojams.
Seniūnijų gyventojai jiems priklausančias tabletes gali atsiimti Utenos PSPC padaliniuose jų gyvenamoje vietovėje. Žadėtosios tabletės jau išdalytos Vaikutėnų, Spitrėnų, Biliakiemio, Medenių, Pačkėnų ir Kvyklių seniūnaitijų gyventojams. Pašnekovė patikino, kad seniūnaitijų gyventojai buvo ir ateityje bus informuoti, kada ir kur atsiimti tabletes.
Pastarosiomis dienomis kalio jodido tabletės aktyviai dalijamos ir Utenos miesto gyventojams.