Aktualijos

Po akcijos „Atlaisvink kiemą“ kiemuose padaugėjo vietos automobiliams

„Atlaisvink kiemą“ – taip pavadinta mėnesį vykusi Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Utenos mieste surengta akcija. Akcijos tikslas buvo paraginti transporto priemonių savininkus pasirūpinti be priežiūros daugiabučių namų kiemuose ir kitose viešose vietose paliktomis neeksploatuojamomis transporto priemonėmis.
„Akcijos metu sulaukėme 30-ies gyventojų pranešimų, iš kurių du nepasitvirtino, apie 34 be priežiūros kiemuose paliktas transporto priemones, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Mindaugas Brazauskas. – Skyriaus darbuotojai akcijos metu surengė dar 12 papildomų patikrinimų.“
38-iems transporto priemonių savininkams išsiųsti pranešimai, kad jie pasirūpintų savo nebenaudojama transporto priemone. Dviem transporto priemonių savininkams, kurie laiku iš kiemų neišvežė neeksploatuojamų automobilių, surašyti administracinių nusižengimų protokolai.
Šešių transporto priemonių savininkai, sulaukę akcijos rengėjų įspėjimo, jomis pasirūpino tą pačią dieną ir išgabeno iš kiemų.
„Neeksploatuojamos paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno raštiško perspėjimo skiriama bauda transporto priemonės savininkams nuo 70 iki 140 eurų, – priminė M. Brazauskas. – Asmenys, jau bausti už minėtą pažeidimą, gali būti baudžiami nuo 140 iki 300 eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
Akcija „Atlaisvink kiemą“ buvo surengta ir 2019 metais. Pernai po šios akcijos teismo sprendimu Utenos mieste buvo konfiskuotas vienas nenaudojamas automobilis.
Gyventojai apie paliktus be priežiūros automobilius gali pranešti ir ne akcijos metu Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui el. p. viesojitvarka@utena.lt, el. p. mindaugas.brazauskas@utena.lt arba tel. Nr. (8 389) 43 542, (8 614) 29313. Gyventojų prašoma nurodyti konkrečią vietą, kurioje palikta nenaudojama transporto priemonė, jos valstybinį numerį.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.