Aktualijos

Socialinių išmokų pasikeitimai

Genovaitė ŠNUROVA

Nuo šių metų sausio 1 d. daug kas pasikeitė socialinių išmokų sferoje. Pačius svarbiausius pasikeitimus, susijusius su socialinių išmokų naujovėmis, paprašėme pakomentuoti Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoją Rimą LUKOŠEVIČIENĘ.
„Taip, pasikeitimų, apie kuriuos turėtų žinoti žmonės, tikrai nemažai, – sakė R. Lukoševičienė. – Pagal LR išmokų vaikams įstatymą, dėl bazinės socialinės išmokos dydžio augimo padidėjo vienkartinė 270,06 Eur išmoka, skiriama nėščiai moteriai, kuri nedirbo ir nesukaupė reikiamo motinystės socialinio draudimo stažo, todėl negali pretenduoti į motinystės išmoką iš „Sodros“, likus 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos.
Vienkartinė išmoka 462,00 Eur skiriama kiekvienam gimusiam vaikui. Ši išmoka priklauso ir įvaikinus vaiką, neatsižvelgiant į tai, ar jau buvo išmokėta vaikui gimus, ar ne. Jeigu vaikui nustatoma globa šeimoje ar šeimynoje, išmoka priklauso, iki vaikui sukanka pusantrų metų, tačiau tik tuo atveju, jeigu ji nebuvo išmokėta vaikui gimus ar nustačius globą pirmą kartą.
Iki 73,50 Eur per mėn. padidėjo išmoka vaikui. Ji mokama kiekvienam vaikui, iki vaikas sulaukia 18 metų. Išmoka gali būti mokama ir ilgiau, t. y. iki 23 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, kai į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.

Tęsinį skaitykite 2022 01 12 „Utenyje“