Aktualijos

Smulkusis verslas antrajam karantinui nepasiruošęs

Rasa MILERYTĖ

Šalyje vis prastėjant epidemiologinei situacijai ir daugėjant susirgimo koronavirusu atvejų, lapkričio 4 dieną Vyriausybės posėdyje nuspręsta skelbti antrąjį karantiną. Karantino metu įsigalioja daugybė reikalavimų ir rekomendacijų, neaplenkiančių ir verslo. Pasak Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Utenos skyriaus pirmininko Vaido Lankausko, šis laikas bus ypač sunkus pačiam smulkiausiam ir smulkiajam verslui, kurie po pirmojo karantino nespėjo atsigauti ir šiuo metu vis dar balansuoja ant išlikimo ribos.

Smulkieji verslai nespėjo atsigauti
Nutarimo dėl karantino projekte nuspręsta, kad grožio salonai ir ne maisto prekių parduotuvės galės veikti ir toliau, tačiau reikės riboti lankytojų srautus. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir šalia jų turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas lankytojas.
Nutarimo projekte numatoma drausti sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veiklą. Uždrausta ir sporto klubų veikla. Maitinimo įstaigos karantino laikotarpiu maistą galės tiekti tik išsinešti.
Pasak V. Lankausko, smulkiojo ir paties smulkiausio verslo padėtis, ypač regionuose, ir dabar, po pirmojo karantino jau praėjus kuriam laikui, yra labai įtempta, o antrasis karantinas verslininkus stumia į dar didesnę nežinią.
„Tos trys savaitės, be abejo, bus sunkios, bet dar sunkiau bus, jei karantinas bus pratęstas arba saugumo reikalavimai dar labiau griežtinami, – iškart po to, kai Vyriausybė priėmė sprendimą dėl karantino ir ribojimų verslui, sakė V. Lankauskas. – Bijau, kad viskas gali užsitęsti ne tris, ne penkias savaites ir net ne du mėnesius. Jau ir dabar, po pirmojo karantino, matome, kad ne visi smulkiausi verslai galėjo atnaujinti veiklą – užtenka pasižiūrėti, kiek bet kuriame mieste, taip pat ir Utenoje, yra laisvo nuomojamo ploto. Ir prekybos centruose, ir atskirose patalpose. Tie laisvi plotai reiškia, kad kažkas jau nutraukė veiklą.“

Tęsinį skaitykite 2020 11 11 „Utenyje“