Toli gražu ne kiekvienam jaunam žmogui ar jaunai šeimai, kurių pajamos labai nedidelės, pavyksta įsigyti netgi patį kukliausią gyvenamąjį būstą. Na, nebent seneliai ar vieniši giminaičiai testamentu palieka, padovanoja už priežiūrą iki gyvos galvos ir t. t.
Jauni vyrai ir moterys ar jaunos šeimos labai nenori gyventi kartu su tėvais, būti nuo jų priklausomi, taikytis prie jų gyvenimo būdo ir bendrabūvio taisyklių. Žinoma, paprasčiausias kelias – trinktelėti durimis ir išeiti. Tą padaryti labai paprasta, jei yra kur. O jei ne? Tuomet telieka paminti ambicijas, kreiptis į savivaldybę, susipažinti su sąlygomis ir, supratus, jog jos atitinka numatytus reikalavimus, stoti į eilę savivaldybės socialiniam būstui gauti. Suprantama, atskiru būstu ne nuo rytojaus džiaugsitės, bet vilties, kad kada nors sulauksite, yra.
Apie savivaldybės socialinius būstus ir savivaldybės fondo būstus kalbėjome su Utenos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Danute ŠIMONĖLIENE.
Gerbiama vedėja, ar daug uteniškių laukia socialinių būstų?
Tokių žmonių tikrai nemažai. Gruodžio mėnesio pradžioje laukiančiųjų sąraše buvo 115 šeimų, kuriose yra 206 asmenys, jei skaičiuotume visus šeimos narius. Per 2019-uosius metus yra įrašyti 34 asmenys, o iš sąrašo išbraukta 30: priežastys įvairios – keletas eilėje buvusiųjų patys parašė pareiškimus prašydami išbraukti, išvyko į užsienį ar kitą savivaldybę, įgijo nuosavą būstą ar savivaldybė suteikė socialinį būstą, buvo išbraukti iš sąrašo, nes pajamos viršijo numatytus dydžius ir t. t. 18 asmenų nedeklaravo turto ir pajamų iki gegužės 1 dienos, todėl irgi buvo išbraukti iš sąrašo.
Tęsinį skaitykite „Utenyje“ 2019 12 21