Aktualijos

„Utenos vandenys“ – vieni projektai baigiami, kiti pradedami

Pastaruoju metu Utenos rajone vykdomi įvairūs vandentvarkos projektai Jasonyse, Antalgėje, Pačkėnuose, Medeniuose, Utenoje. Vieni projektai baigiami, kiti pradedami.
UAB „Utenos vandenys“ direktorius Gintaras Diržauskas džiaugėsi, kad jau baigiamas vienas didesnių plėtros projektų, kuris apima ne tik Jasonių kaimą, bet ir čia esančias šešias sodų bendrijas. Darbai jau atlikti Jasonių kaime. Vandentiekio ir nuotekų tinklai iš Utenos iki Jasonių jau eksploatuojami. Žmonės gauna nugeležintą kokybišką vandenį, ko anksčiau čia nebuvo.
Šiuo metu baigiamos tiesti trasos soduose. Vienoje kelio pusėje, t. y. „Ąžuolo“, „Sodų vyturėlio“, „Liepų“ ir „Berželio“ sodų bendrijose, tinklai jau baigti tiesti. atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus tvarkoma aplinka. Kitoje kelio Utena–Kaunas pusėje, t. y. „Grybelių“ ir „Dobilo“sodų bendrijose, darbų taip pat liko nedaug ir rugsėjį tikimasi viską užbaigti.
Kadangi tai – europinis projektas, prieš gaunant finansavimą, reikėjo sudaryti sutartis su gyventojais, kurie įsipareigojo per dvejus metus nuo projekto užbaigimo prisijungti prie nuotekų ir vandentiekio tinklų. Pasirašiusiems sutartis gyventojams įrengti įvadai iki sklypo ribos. Daugiau nei 300 namų gyventojų galės džiaugtis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis.
Tie, kurių sklypuose nėra namų ir jie neplanuoja jų statyti, sutarčių nesirašė. Prisijungimo galimybė jiems nebuvo numatyta. Aišku, ir vėliau žmogus galės kreiptis, kad tinklai būtų atvesti iki jo sklypo, tačiau viskas kainuos

Tęsinys 2019 08 24