Aktualijos

Savanoriaudamas studentas nesibodėjo jokių darbų

Utenos rajono Leliūnų socialinės globos namuose 2020 m. gruodžio pabaigoje dėl COVID-19 pandemijos kilo tikra krizė, nes neliko kam prižiūrėti čia gyvenančių 26 senelių. Įsisukus koronavirusui iš 16 darbuotojų dirbti globos namuose liko tik du, virusu užsikrėtė ir globotiniai.
Socialiniuose tinkluose paskelbus apie ieškomus savanorius, vos po kelių valandų buvo surinkta savanorių komanda.
Vienu iš savanorių tapo 21 metų leliūniškis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto trečiakursis Eligijus Grižas. Vaikinas savanoriauti atėjo kartu su savo drauge Edita Bunyte. Pirmenybė jiems savanoriauti suteikta todėl, nes abu buvo persirgę koronavirusu.
„Man nekilo jokių abejonių, kad turiu ten eiti. Apie prastą padėtį globos namuose žinojau jau anksčiau, nes juose dirba mano mama, – pasakojo Eligijus. – Kadangi mokausi nuotoliniu būdu iš namų, iš mamos veido mačiau, kad ji yra psichologiškai pavargusi.“
Po specialių mokymų savanoris iškart pasinėrė į darbą. Eligijus dezinfekavo įvairius paviršius, šveitė ir valė tualetus, vidaus patalpas, jas vėdino, padėdavo maitinti senelius, dirbo kitus darbus.
„Dirbau vilkėdamas specialų kombinezoną, dėvėjau respiratorių, akinius, mūvėjau vienkartines pirštines, antbačius. Pradžioje jaučiau diskomfortą, nes oda po kombinezonu nekvėpuoja, būna labai karšta, rasoja akiniai, tačiau jokios baimės nejaučiau“, – pasakojo E. Grižas.
Savanoriaudamas Eligijus pastebėjo, kad labiausia globos namų gyventojams trūksta dėmesio ir bendravimo. Vaikinas nepamiršdavo pasiteirauti, kaip jiems sekasi, ar gerai jaučiasi, ar skanus maistas. Jaunuolis negailėdavo žodžių pagirti ir padrąsinti prasta savijauta besiskundžiančias senutes. Pagyręs, kad jos gražiai atrodo, sulaukdavo šypsenų.
Savanoriavimo metu pastatų energetikos specialybę studijuojančiam vaikinui vyko egzaminų sesija. Kadangi globos namuose jis dirbo kas antrą dieną, spėdavo ir pasimokyti.
„Savanoriaudamas aš nepadariau stebuklų, tik atlikau mažus dalykus, iš kurių ir susideda mūsų gyvenimas, – dalijosi mintimis Eligijus. – Man malonu ir smagu, kad nors kuo galėjau pasitarnauti kitiems žmonėms. Jei vėl prireiktų savanoriauti, eičiau net nedvejodamas. Anksčiau esu savanoriavęs tik „Maisto banko“ akcijoje.“
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.