Aktualijos

Rugsėjis visada ateina per greit…

Genovaitė Šnurova

Rodos, nė apsižiūrėti nespėjome, o vasara jau ritasi į pabaigą: voratinkliai draikosi, gandrai būriuojasi, o ir saulė atgniaužė kumščius, kur visą pavasarį laikė suspaudusi šilumą, stengdamasi kompensuoti neapsižiūrėjimą.
Šiųmetinė vasara ypač trumpa buvo abiturientams: kol baigėsi egzaminai, kol sulaukta jų rezultatų, rugsėjis taip priartėjo, kad pasiektum netgi gerai rankos neištiesęs.
Dabar, kai visa Lietuva pakraupusi nuo matematikos egzamino rezultatų, nuo mokytojų bėgimo iš darbo, labai įdomu sužinoti, kokia situacija Utenos rajone. O tą geriausiai žino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas KRAULIŠAS.

Gerbiamas vedėjau, pokalbį norėčiau pradėti nuo to, kas sudrebino visą Lietuvą – apie egzaminų rezultatus. Papasakokite apie tai, kokia padėtis Utenos rajone?
Rezultatai maždaug tokie, kokių ir tikėjomės. Yra ir šimtukininkų, ir neišlaikiusiųjų kai kurių egzaminų. Lyderis pagal pasiekimus – Adolfo Šapokos gimnazija. Iš viso egzaminus laikė 294 moksleiviai: 116 iš Adolfo Šapokos gimnazijos (vienas mokinys gavo atestatą su pagyrimu, o 2 – tik mokymosi pasiekimų pažymėjimus), toks pat skaičius ir Dauniškio gimnazijos abiturientų (vienas mokinys gavo tik mokymosi pasiekimų pažymėjimą), 50 „Saulės“ gimnazijos (5 gavo tik mokymosi pasiekimų pažymėjimą) bei 12-a Užpalių gimnazijos abiturientų.

Tęsinį skaitykite 2020 08 13 „Utenyje“