Aktualijos

Utenoje gaivinamas žydų kultūros atminimas

Rasa MILERYTĖ

Šiemet minimi Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Siekiant prisidėti prie informacijos apie žydų kultūrinį palikimą sklaidos Utenoje, organizuojamos teminės ekskursijos, rugsėjo mėnesį Žydų gatvėje bus atidengta gatvės pavadinimą žyminti lentelė jidiš kalba, o Marianos Veriovkinos draugijos iniciatyva šioje gatvėje ant namo sienos nutapytas šocheto Kavinskio realaus dydžio atvaizdas.
Atvaizdą ant sienos nutapė VšĮ „Kiaurai sienas“ dailininkės Lina Šlipavičiūtė ir Lauryna Kiškytė. M. Veriovkinos draugijos pirmininkė Sandra Dastikienė pasakojo, kad idėja apie tokį gatvės meno kūrinį galvoje sukosi jau apie pusmetį, bet prireikė laiko, kol pavyko rasti tinkamą pastatą ir gauti leidimą ištapyti jo sieną.
Šis gatvės meno kūrinys – ne vienintelis M. Veriovkinos draugijos indėlis į žydiškosios kultūros Utenoje gaivinimą. Vyžuonėlių dvare anksčiau yra vyko žydiškos muzikos koncertai, kitąmet draugija planuoja iš jidiš į lietuvių kalbą išversti knygą „Utena ir apylinkės“, kurioje išsamiai pasakojama apie žydų gyvenimą Utenoje, tradicijas, vystytus verslus ir amatus, šeimų istorijas.

Tęsinį skaitykite 2020 08 13