Rasa MILERYTĖ
Iš Jonavos kilęs, o dabar Utenos rajone gyvenantis ir kanapių verslu užsiimantis 56-erių Vygaudas Jukknelis save pristato taip: šukuosena – smaila barzdelė ir žili ilgi plaukai. Lyties tapatybė – vyras. Pilietinė orientacija – į ateitį pro Vakarus. Geografinė orientacija: vienkiemis. Vaikai: dukros Goda, Gabija, Bazilė. Sūnūs Auktuma, Jogaila, Dantė. Žmonos – Daiva ir Judita. Ligos: alkoholizmas, sloga, prostatos vėžys. Mokslai: Jonavos 3-ioji vidurinė mokykla, Lukiškių tardymo izoliatorius, Vilniaus universitetas, lietuvių filologija. Veiklos: aplinkosauga, Sąjūdis, metalų kontrabanda, pusiau legalus verslas. Legalus verslas – bankrotas, kultūros vadyba, ekologinis kanapių ūkis (Kanapių namai, Duobių k., Daugailių sen.). V. Juknelis neseniai išleido pirmąją knygą – novelių apysaką „Kakalio istorijos“. Pasak literatūros kritiko Ramūno Čičelio, kaip rašytojas V. Juknelis vadintinas realizmo avangardistu.
Jūsų biografija labai įdomi. Mokslai: Jonavos 3-ioji vidurinė mokykla, Vilniaus universitetas, Lukiškių tardymo izoliatorius…
Mano jaunystės laikais buvo kompanijų, kurios tarpusavyje mušdavosi, – gatvė prieš gatvę, rajonas prieš rajoną. Muštynės vykdavo gana dažnai, kartais netgi būdavo organizuotos. Sutardavom dieną, valandą, vietą ir susitikdavom muštis. Ir po vienų muštynių mano kompanijai buvo iškelta baudžiamoji byla. Aš net nepamenu paties įvykio, man atrodo, kad kažkur linksminomės, kažkur ėjom ir su kažkuo susimušėm. Buvau ką tik baigęs mokyklą, man buvo devyniolika metų. Iki teismo mus uždarė į Lukiškių tardymo izoliatorių. Praleidom ten tris mėnesius. Teismas mums skyrė vadinamųjų „laisvų statybų“ – kada žmogus gyvena prižiūrimas specialiame bendrabuty ir dirba statybose. Jaunam žmogui pabūti kalėjime bet kuriuo atveju yra įvykis – jis gali būti įdomus, gali būti dramatiškas ar net tragiškas. Man jis buvo įdomus.
Ar tai reiškia, kad buvote maištininkas?
Tiesiog toks buvo gyvenimas. Mūsų laikais tai buvo įprasta – kuriame rajone gyveni, automatiškai priklausai tai kompanijai. Jeigu nori pažinti gatvės gyvenimą, turi paklusti gatvės taisyklėms. Aišku, gali užsidaryt namuose, daug mano amžiaus jaunuolių neidavo į tą gatvės gyvenimą, o mane tai traukė. Matyt, buvau smalsus žmogus, viską norėjau išmėginti.
Tęsinį skaitykite 2020 01 22 „Utenyje“