Aktualijos

Psichologė apie tai, kaip išgyventi nerimą: įtampą mažina rutina ir kasdienės veiklos

Rasa MILERYTĖ

Rusijos karas Ukrainoje palietė kiekvieną iš mūsų. Visi išgyvename slogias emocijas, pyktį, nusivylimą, bejėgystę, beviltiškumą, nesijaučiame saugūs, patiriame stresą. Psichologė Agnė Vaiciukevičienė sako, kad dabartinė situacija emociškai neramina net pačius mažiausius. Pasak psichologės, vyresniems žmonėms Rusijos karas Ukrainoje primena jų pačių patirtis, todėl nerimas ir įtampa dar labiau suintensyvėja.
Karas, net jeigu jis vyksta kitoje valstybėje, sugriauna įprastą gyvenimą, pamatas po kojomis atrodo nebe toks stabilus, visas pasaulis apvirsta aukštyn kojom. Kaip ištverti ir nepalūžti, kaip šioje situacijoje padėti sau ir kitiems?
Agne, užmiegame ir nubundame su žiniomis apie karą Ukrainoje. Nors karas toli ir pabrėžiama, kad Lietuvai kol kas niekas negresia, visgi natūralu, kad visi jaučiame nerimą. Kaip mūsų emocinę būseną veikia dabartinė situacija, kokius jausmus išgyvena žmonės?
Situacija Ukrainoje nepalieka abejingų. Vieniems tai sukelia nerimą, liūdesį, sutrikimą, kitiems – paniką, pyktį, tretiems gal net smalsumą – „o kas toliau?“, tačiau visi nuo mažiausio iki vyriausio savaip išgyvename tai, kas vyksta aplink mus. Taip, taip… Nuo mažiausio. Naivu manyti, jog dvimečio nepaliečia tai, kas vyksta Ukrainoje.

Tęsinį skaitykite 2022 03 16 „Utenyje“