Aktualijos

Pristatyta neįgalių fotografų paroda

Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta neįgalių fotografų paroda „Talačkoniai 2019“, kurioje užfiksuotos tradicinio neįgaliųjų susibūrimo Talačkonyse, vykusio 2019 m., akimirkos.


Tų metų renginys, kaip aiškino parodos sumanytojai, buvo ypatingas: žymėjo Baltijos kelio trisdešimtmetį ir keturiasdešimties metų jubiliejų, kai šalies neįgalieji renkasi fenomenu vadinamoje neįgaliųjų šventėje.
Keturiolika autorių iš skirtingų šalies vietų pateikė per 200 fotografijų, iš jų ir atrinktos tos, kurios pateko į parodą. Parodoje „Talačkoniai 2019“ eksponuojamos 44 nuotraukos, kurias jos rengėjams atsiuntė 14 tradiciniame neįgaliųjų susitikime dalyvavusių fotografų. Parodoje užfiksuoti laimingi, nuoširdūs, stiprūs žmonės, jų emocijos, susitikimo džiaugsmas, noras palaikyti vieniems kitus. nuotraukose atsispindi neįgaliųjų šventės atmosfera.
Pristatyti parodos į Uteną atvyko parodos iniciatorius ir dar keturi autoriai. Parodos iniciatorius sakė, kad paroda jau pristatyta įvairiuose Lietuvos miestuose, o į Uteną atvyko Utenos rajono neįgaliųjų draugijos vadovės Sandros Ragaišytės rūpesčiu. Parodos autorius sveikino Utenos vicemeras, Utenos vaikų ir jaunimo centro užimtumo specialistė Raimonda Gaulytė.
„Utenio“ inf.