Aktualijos

Prieš draudimus protestuoja kūrybiškai: sportavo prekybos centre

Rasa MILERYTĖ

Lietuvoje sporto klubų veikla vis dar apribota, tad žmonės ieško būdų, kaip neprarasti fizinės formos. Penki uteniškiai vasario 12 d. sportavo… parduovėje „Maxima“. Pusantros minutės trukmės vaizdo įraše matyti, kaip būrelis uteniškių, laikydamiesi atstumo, užsidėję apsaugines kaukes, parduotuvėje daro atsispaudimus, pritūpimus, atlieka sukamuosius kojų ir rankų judesius, kilnoja didesnės talpos butelius, atlieka kitus pratimus.


Ši mankšta – vasario 8 d. Lietuvoje prasidėjusios sporto ir sveikatingumo klubų asociacijos protesto akcijos dalis. Dėl karantino ribojimų sporto ir sveikatingumo klubai neturi galimybės vykdyti savo veiklos, negalimos net individualios treniruotės, o Vyriausybė, pasak akcijos sumanytojų, neatsako į asociacijos keliamus klausimus. „Treniruočių veiklai radome erdvę, kur į žmonių susibūrimų ribojimus žiūrima atlaidžiau arba nežiūrima visai. Nematome kitos išeities, kaip tik perkelti sporto klubų veiklą į didžiuosiuos prekybos centrus. Esame nauji Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos nariai, tad siekdami išlaikyti vienybę ir lygias teises mes rekomenduojame mūsų pavyzdžiu sekti ir kitus sporto klubus“, – vasario 8 d. komentare rašė vienas iš asociacijos narių.
Į kūrybišką protesto akciją sureagavo ir uteniškiai. Pasak vieno iš iniciatyvos oranizatorių Darijaus Žilinsko, šios akcijos tikslas buvo parodyti, kokioje absurdiškoje situacijoje gyvename, kai mažų parduotuvėlių veikla ilgą laiką buvo apribota, sporto ir sveikatingumo klubai vis dar negali vykdyti veiklos, o didžiuosiuose prekybos centruose leidžiami didžiuliai lankytojų srautai. „Susirinkome pasportuoti pačioje saugiausioje vietoje“, – ironizavo uteniškis.

Tęsinį skaitykite 2021 02 20 „Utenyje“