Aktualijos

Policijos atašė Jungtinėje Karalystėje Linas Pernavas: „Pramintais takais eiti nuobodu“

Genovaitė ŠNUROVA

Uteniškiai dar nepamiršo buvusio Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Lino Pernavo: vieni gal tik pavardę įsiminė, kiti betarpiškai bendravo, tretiems teko dirbti jo vadovaujamoje įstaigoje.
Vargu ar kam nors buvo netikėta, jog šis veiklus pareigūnas, neilgą laiką padirbėjęs Kaune, tapo Lietuvos policijos generaliniu komisaru. Užtat daug kam neaišku, kur jis pasibaigus kadencijai dingo iš Lietuvos, kokį darbą dirba ir, svarbiausia, kur.

Žinoma, besidomintys aktualijomis ir šio pareigūno gyvenimu, žino, jog jis jau treti metai yra Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje (JK). Be abejo, įdomu, kaip ten jam sekasi, kokias problemas sprendžia ir kam reikalinga tokia pareigybė.
Į visus rūpimus klausimus mielai sutiko atsakyti pats Linas Pernavas, kurio darbo vieta – kabinetas Lietuvos ambasadoje Londone.

Jūs pirmasis policijos atašė JK (diplomatinio korpuso bendradarbis). Kodėl reikėjo tokios pareigybės?
Jokia paslaptis, kad JK gyvena apie 200 000 lietuvių (kai kurių šaltinių duomenimis, dar daugiau), todėl natūralu, jog jiems atsiranda įvairiausių reikalų, susijusių su teisėsauga. Reikėjo asmens, kuris padėtų spręsti darbinius klausimus, kad bendradarbiavimas tarp institucijų būtų sklandesnis ir operatyvesnis.
Ši pareigybė – tai tartum tiltas, jungiantis abiejų šalių teisėsaugos institucijas. Apie tai, kad reikia tokios pareigybės, ilgokai buvo diskutuota. Tokios pareigybės įvedimą kažkuria prasme paskubino tai, jog JK (Anglijoje, Šiaurės Airijoje, Velse, Škotijoje) jau buvo imta kalbėti apie galimą „brexit’ą“ (vėliau JK pasitraukė iš Europos Sąjungos), o dar ir pandemija prasidėjo. Natūralu, kad ten gyvenantiems lietuviams iškilo daug problemų, neaiškumų. Iki to laiko ten nebuvo Lietuvos atstovo, galinčio padėti tėvynainiams išsiaiškinti daugelį dalykų, įvairiausių situacijų, padėti policijai surasti nusikaltėlius, išaiškinti tautiečių padarytus nusikaltimus ir pagelbėti tais atvejais, kai jie patys tampa nukentėjusiaisiais.

Tęsinį skaitykite 2022 02 09 „Utenyje“