Aktualijos

Pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo šventiškai

Genovaitė ŠNUROVA. Sausio pabaigoje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis. Jis prasidėjo šventiškai: su 55-uoju gimtadieniu pasveikintas Tarybos narys Virginijus Keraminas, kurio gimtadienis buvo praėjusių metų gruodžio pabaigoje, o su išvakarėse buvusiu 60-uoju gimtadieniu – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
Abiem sukaktuvininkams įteikti gražiai apipavidalinti sveikinimai, suvenyrai ir, žinoma, gėlės. Merą eilėmis pasveikino ir opozicijos nariai, ir liberalai, ir valstiečiai.
Taryba nusprendė Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikti Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui kunigui Sauliui Kalvaičiui už aktyvią visuomeninę veiklą, socialinės atskirties žmonių globą, atidumą, jautrumą ir rūpinimąsi Utenos krašto žmonėmis.
Utenos krašto garbės piliečio vardą nuspręsta suteikti ir gydytojui odontologui Kazimierui Preikšai už disidentinę veiklą sovietmečiu, aktyvų kraštotyrinį darbą, Sąjūdžio idėjų puoselėjimą Utenos krašte ir filantropinę veiklą.
Į Utenos rajono savivaldybės tarybą raštu kreipėsi UAB „Eksperta“, prašydama 70 proc. sumažinti 2019 m. nekilnojamojo turto mokestį. Iš pateiktų 2019 m. pelno (nuostolių) ataskaitų matyti, kad bendrovės veikla nuostolinga. Nuostolis 2019 m. rugsėjo 30 d. – 2064 Eur, o tų pačių metų gruodžio 31 d. – 4368 Eur. Atsižvelgdama į tai Taryba nusprendė taikyti tik 50 proc. nekilnojamojo turto lengvatą.
Taryba gavo Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro prašymą nupirkti pastatą, kuriame būtų apgyvendinti be tėvų globos likę vaikai, nes tokia paslauga nebegali būti teikiama vaikų socialinės globos namuose. Tęsinys 2020 02 05