Aktualijos

Pasitinkantis rugsėjį Utenos kolegijos vadovas stojimų sistemoje įžvelgia netobulumų

Rasa MILERYTĖ

Neseniai paskelbti stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas informavo, jog per bendrąją stojimų sistemą į Utenos kolegiją įstojo per 450 jaunuolių. Dar apie 100 pirmakursių kolegija priims per tiesioginį priėmimą. R. Čepukas sako, kad šis skaičius yra džiuginantis, tačiau atkreipia dėmesį, jog, pakeitus stojimų ir finansavimo sistemą, daugiau studentų galėtų pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas.

Į Uteną – ir iš Vilniaus, ir iš Kauno, ir iš Ukrainos
Utenos kolegija jau pasiruošusi naujiems mokslo metams. Nuo rugsėjo čia mokysis per 1600 studentų, apie 550 iš jų kolegijos duris pravers pirmą kartą. Kalbėdamas apie būsimus pirmakursius, kolegijos direktorius pristato iliustratyvų žemėlapį, kuriame matyti, kiek būsimų studentų iš kokio Lietuvos krašto atvyks mokytis į Uteną.
Daugiausiai pasirinkusiųjų studijuoti Utenoje yra iš Utenos ir Vilniaus, nemažai studentų atvyks iš laikinosios sostinės Kauno. Studijas mūsų mieste renkasi jaunuoliai ir iš mažesniųjų miestų: kaimyninių Zarasų, Ignalinos, Anykščių, Rokiškio, Molėtų, Kupiškio, Ukmergės, ir iš tolimesnių miestų, tokių kaip Panevėžys, Pasvalys, Širvintos, Mažeikiai, Kretinga, Tauragė, Raseiniai, Šilutė, Šilalė, netgi Klaipėda. R. Čepukas atkreipia dėmesį, kad, lyginant su kitomis regioninėmis kolegijomis, Utenos kolegija pritraukia žymiai daugiau studentų: skaičiais lenkia Panevėžio, Alytaus, Marijampolės kolegijas.

Tęsinį skaitykite 2022 08 24 „Utenyje“