Aktualijos

Utenos policijos pareigūnės ragino sodininkų bendrijų gyventojus pasirūpinti savo turto saugumu

Šių metų liepos 17 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės susitiko su Utenos rajono sodininkų bendrijų „Apynėlis“, „Stumbras“ pirmininkais ir gyventojais. Pareigūnės suteikė informaciją, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimų, smurtinių nusikaltimų, vagysčių, nusikaltimų elektroninėje erdvėje, kaip apsaugoti save ir savo turtą.
Pareigūnės sodų bendrijų gyventojus įspėjo, kad vasarą reikia būti budriems, nepamiršti pasirūpinti turto saugumu. Rekomenduojama išeinant iš namų patikrinti, ar tikrai užrakintos durys, sandariai uždaryti buto langai, balkonai. Esant galimybei butą, sodybą, privatų namą, jame esantį turtą drausti, įsirengti signalizaciją, vaizdo stebėjimo kameras – jas savanoriškai registruoti policijoje. Pasirūpinti kokybišku apšvietimu lauke, prie įėjimo į būstą bei kiemo teritorijoje. Namuose, lengvai pastebimose vietose, nelaikyti didelių pinigų sumų, juvelyrinių dirbinių, kompiuterinės įrangos, nes tai tampa pagrindiniu vagysčių objektu.
Ūkinius pastatus, garažus ir jame esantį turtą rekomenduojama drausti, rakinti, įsirengti signalizaciją, vaizdo stebėjimo kameras, kokybišką vidaus ir lauko apšvietimą. Nepalikti vertingų daiktų be priežiūros. Automobilius ir žemės ūkio transporto priemones palikti stovėti garažuose ar saugomose aikštelėse, nepalikti juose vertingų daiktų.
Atkreipė dėmesį, kad itin budriems reikia būti viešose vietose – prekybos centruose, turgavietėse, poilsiavietėse. Rankines laikyti užsegtas, o pinigines, telefonus, dokumentus – drabužių vidinėse kišenėse, vengti demonstruoti viešumoje dideles pinigų sumas. Pareigūnės skatino aktyviau bendrauti tarpusavyje, keistis informacija telefonu, internetinėmis programėlėmis. Išvažiavus iš namų paprašyti kaimynų stebėti aplinką, besilankančius asmenis. Pastebėjus asmenis, vykdančius teisės pažeidimus, pranešti skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112.
Policijos prevencinio pobūdžio informaciniai lankstinukai su patarimais dėl turto apsaugos – „Netapkite telefoninių sukčių įkaitais“, „Tavo privataus namo ir jį supančios teritorijos saugumas“, „Tavo buto saugumas“, „Kontrolinis sąrašas, skirtas žemės ūkio savininkui“ bei prevencinio pobūdžio lipdukai ant gyvenamųjų ar ūkinių pastatų „Būk budrus, saugok savo turtą“, „Mus ir mūsų turtą saugo policija“ – išdalyti sodų bendrijų gyventojams. Pareigūnams bendradarbiaujant su Utenos rajono Vyžuonų, Tauragnų seniūnijų seniūnais, Leliūnų seniūnijos Pakalnių miestelio atstovu, policijos prevencinio pobūdžio lankstinukai bus išdalyti šių seniūnijų gyventojams, siekiant pačius gyventojus skatinti pasirūpinti turto saugumu.