Aktualijos

Panevėžio ir Utenos apskričių medikams – aktuali informacija kitokiu formatu

Ligonių kasos, sudarydamos sutartis su gydymo įstaigomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), nuolat turi kontaktų su gydymo įstaigomis. Vykdoma šių paslaugų kiekio, kokybės ir prieinamumo kontrolė, gydymo įstaigos konsultuojamos, iš jų priimamos ir analizuojamos įvairios ataskaitos, duomenys ir pan.

Kad kiltų mažiau nesusipratimų, o gydymo įstaigų darbuotojai būtų geriau informuoti kai kuriais klausimais, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) nusprendė išbandyti netradicinį medikų ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų konsultavimo-informavimo būdą.  

Spalio 16 dieną Panevėžio TLK skelbia viktoriną „Svarbu žinoti“, skirtą Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų darbuotojams. Joje kviečia dalyvauti medikus ir kitą įstaigų personalą. Taip neįprastu formatu siekiama suteikti darbui aktualios informacijos, susijusios su paslaugomis, apmokamomis PSDF lėšomis, duomenų ligonių kasai teikimu ir kt. Viktorina įtraukta į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro programą „Spalis – sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“. 

„Ligonių kasos, vykdydamos Viešojo administravimo ir Sveikatos draudimo įstatymuose nustatytą pareigą – partnerių valstybinę priežiūrą ir kontrolę, vadovaujasi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ūkio subjektų veiklos priežiūros koncepcija ir teikia pirmenybę informavimui, konsultavimui bei stebėsenai, o ne kontrolės procedūroms bei sankcijoms, kurios taikomos tik kraštutiniu atveju, – sako Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas. – Savo partnerius konsultuojame daug ir įvairiais klausimais. Tą daro Sutarčių, Informatikos ir statistikos, Finansų ir apskaitos, Kontrolės, Gyventojų aptarnavimo skyriai. Nors informavimo yra daug, vis pasitaiko atvejų, kai suklystama, perduodama ne visai tiksli informacija. Tad nusprendėme išbandyti kitokią informacijos pateikimo formą tikėdamiesi, kad trumpam nuo darbų atitrūkę mūsų partneriai, kartu įgis daugiau žinių tam tikrais klausimais. Juolab kad iš kitų auditorijų girdime, jog toks informavimo būdas kur kas geriau įsimenamas“.

Viktorina prasideda spalio 16 d. ir tęsis iki spalio 29 d. (imtinai). Paspaudę nuorodą https://forms.office.com/e/LLfU3pu8a8, Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų darbuotojai, galės rasti viktorinos „Svarbu žinoti“ taisykles, klausimus ir į juos atsakyti internete. Pirmieji teisingai atsakiusieji į daugiausia viktorinos klausimų, atsižvelgiant į atsakymų išsiuntimo laiką, taps laimėtojais ir bus apdovanoti. Dalyviams reikės atsakyti, keliems metams ligonių kasos sudaro sutartis su gydymo įstaigomis, kuriais atvejais gali būti išrašomos medicinos pagalbos priemonės, vaistai pacientui gulint ligoninėje, kokios paslaugos teikiamos nedraustiems užsieniečiams ir kt.

Viktorinas partneriams Panevėžio TLK organizuoja nuo 2019 metų. Jose yra dalyvavę „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai.  Praėjusius dvejus metus prie viktorinos organizavimo šalies mastu buvo prisijungusi ir Valstybinė ligonių kasa.

Panevėžio TLK kviečia Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų darbuotojus aktyviai dalyvauti šiųmetėje viktorinoje – pasitikrinti ir sustiprinti  žinias, susijusias su ligonių kasų ir gydymo įstaigų bendradarbiavimu.  

Dalyvių atsakymų lauksime iki 2023 m. spalio 29 d. imtinai.  Linkime sėkmės!  

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa