Aktualijos

Nerimą kelia nepilnamečių nusikaltimai

Rasa MILERYTĖ

2020-aisiais tarp dažniausiai padarytų nusikalstamų veikų rikiuojasi smurtas artimoje aplinkoje, vagystės, transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo, turto sunaikinimas ar sugadinimas, sukčiavimas. Itin išaugo nepilnamečių asmenų, įtariamų nusikalstamų veikų padarymu, skaičius. Tokią informaciją Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime pristatė Utenos apskrities VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas. Nuotoliniame susitikime taip pat dalyvavo savivaldybių merai, seniūnijų seniūnai, Seimo nariai, policijos departamento atstovai.

Dažniausias nusikaltimas – smurtas artimoje
aplinkoje

Kalbėdamas apie nusikalstamumą Utenos apskrityje policijos viršininkas teigė, kad situacija yra stabili ir kontroliuojama, ir džiaugėsi aukštu nusikalstamumo išaiškinimo lygiu. 2020 m. apskrityje užregistruota 1731 nusikalstama veika, tai – 11 atvejų daugiau nei 2019 m.
Nusikalstamų veikų struktūra, informavo viršininkas, beveik nekinta. Apskrityje fiksuota 679 smurto artimoje aplinkoje arba fizinio skausmo sukėlimo atvejai, 334 vagystės, 254 atvejai, kai transporto priemonę vairavo neblaivūs asmenys, 80 turto sunaikinimo ar sugadinimo atvejų, 73 sukčiavimo atvejai. 2019 m. pirmoje vietoje pagal nusikaltimų dažnumą buvo vagystės.
Praėjusiais metais sumažėjo vagysčių iš sodybų, poilsiaviečių ir vienkiemių, iš transporto priemonių ir pačių transporto priemonių vagysčių. Dominavo vagystės iš prekybos centrų ir asmeninio turto vagystės. Pasak V. Vaiškūno, nusikalstamų veikų struktūra kinta dėl pandemijos ir karantino įvestų judėjimo apribojimų. „Pagal procentinį vagysčių išaiškinamumą esame antri šalyje“, – sakė V. Vaiškūnas.

Tęsinį skaitykite 2021 03 03 „Utenyje“