Aktualijos

Neabejingi: susivienijo, kad padėtų sunkiau besiverčiantiems

Rasa MILERYTĖ. Artėjant didžiosioms metų šventėms per Lietuvą vilnija įvairios gerumo iniciatyvos. Viena tokia iniciatyva atėjo ir į Uteną. Penkios jaunos vaikus auginančios moterys, nusprendusios suorganizuoti savo vaikams kalėdinių dovanų keitimąsi, pastebėjo, jog aplink yra šeimų, kurios irgi norėtų keistis dovanomis, tačiau neturi tam lėšų. Pasigilinusios į situaciją suprato, kad Lietuvoje – daugybė šeimų, kurios neturi pinigų ne tik Kalėdų dovanoms, bet ir elementarioms pragyvenimo išlaidoms. Moterys nusprendė pasidomėti, ko šeimoms labiausiai trūksta, ir nupirkti tai. Per trumpą laiką prie iniciatyvos prisijungė apie 50 moterų ir įvairių verslų atstovai. Iš Utenos kilusi Justina Perednė, viena iš startinio penketuko, sakė negalinti atsistebėti, kiek daug Lietuvoje yra gerų žmonių, ir papasakojo, kokią pagalbą suteikė sunkiau besiverčiančioms šeimoms.
Iš pradžių susidūrė su aferistais
J. Perednė „Uteniui“ pasakojo, kad iniciatyva padėti sunkiau besiverčiančioms šeimoms gimė labai spontaniškai. Supratusios, kad ne visos šeimos gali sau leisti Kalėdas sutikti su dovanomis, penkios bičiulės nutarė pamėginti palengvinti tų šeimų buitį padovanodamos joms tai, ko labiausiai trūksta.
Ieškodamos šeimų moterys pamatė sukrečiantį vaizdą: 4–6 asmenų šeima glaudžiasi 20–30 kvadratų kambarėlyje, ir vaikai, ir tėvai neturi kuo apsirengti, neturi itin reikalingų buities priemonių, tokių kaip skalbimo mašina ar šaldytuvas. (Tęsinys 2020 12 09 laikraštyje)