Aktualijos

Nacionalinėje bibliotekoje pristatytas poezijos knygų penketukas, tarp nominantų – ir uteniškis

Irena MEŠKAITĖ

„Metų knygos rinkimams“ įgaunant pagreitį, Lietuvoje vyksta vis daugiau renginių, skirtų penketukams nominuotiems autoriams ir knygoms. Lapkričio 12 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvietė Valstybingumo erdvėje susitikti su šiemet rinkimuose nominuotų geriausių poezijos knygų autoriais.

Susitikime dalyvavo Vaiva Grainytė, Jurgita Jasponytė, Giedrė Kazlauskaitė, Alvydas Šlepikas ir Vytautas Kaziela. Renginį vedė literatūros tyrinėtoja ir kritikė dr. Donata Mitaitė.

Rinkimų nominantai renginio metu skaitė eilėraščius ir atsakė į kritikės pateiktus klausimus.

Uteniškis poetas V. Kaziela, dalyvaujantis rinkimuose su knyga „Alyvmedžiai“, sulaukė klausimo apie mėgstamus šiuolaikinius lietuvių poetus.

„Skaitau ir mėgstu visą poeziją, – į klausimą atsakė poetas. – Nė vienam negaliu pasakyti, kad rašai nieką. Yra artimesnių autorių, yra ne tokių artimų. Kiekvienas kapstomės savo lysvelėje, o ką randam, atnešam jums.“

D. Mitaitei buvo įdomu, ar poetas vis dar pritaria viename interviu išsakytai minčiai, jog miestas nužudo provincijos poetus ir rašytojus.

„Ne visai taip. Aš pasakojau, kodėl neišvažiavau į Vilnių arba kitą miestą. Nesu miesto žmogus. Miesto žvėris nužudė ne vieną poetą ir rašytoją. Jei Bronius Radzevičius būtų likęs Vyžuonose, tikriausiai būtų rašęs ir šiandien“, – svarstė V. Kaziela.

Pasibaigus skaitymams, literatūros kritikė pasidžiaugė, kad šiemet visos nominuotos knygos yra skirtingos, visos – įdomios ir vertingos.

Primename, kad už labiausiai patikusias knygas vis dar galima balsuoti paspaudus nuorodą http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1044247321.