Aktualijos

Molėtai ir Utena sukūrė bendrą reklaminį filmuką – kviečia pasimėgauti tikra lietuviška žiema

Jau ne vienerius metus bendradarbiaujantys Molėtų turizmo ir verslo informacijos bei Utenos turizmo informacijos centrai naujus metus pradėjo dar vienu bendru projektu – humoristiniu filmuku „Kalėdų Senelis sausį? Drama Molėtuose ir Utenoje“, kviečiančiu aplankyti ežerų kraštą ir šiuos du miestus bei jų apylinkes.

„Su Utenos, Anykščių, Ignalinos, Zarasų turizmo informacijos centrais vykdome daug bendros veiklos – parodose dažniausiai turime bendrą stendą, leidžiame visam regionui skirtus leidinius, organizuojame renginius. O santykiai su Utena – itin glausti“, – pasakojo Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.

Šiemet minėtas regionas nusprendė nedalyvauti garsioje Vilniuje „Litexpo“ parodų ir kongresų centre rengiamoje turizmo parodoje „Adventur“, o Molėtai su Utena lėšas, kurias būtų jai skyrę, nutarė panaudoti reklaminiam filmukui sukurti.

„Dalyvauti parodose kainuoja labai brangiai: didelis dalyvio mokestis, tuomet dar reikia įsirengti stendą, o norisi kaskart parodyti ką nors įspūdingo, išsileisti leidinių, paruošti dovanėlių lankytojams, kurių visi labai trokšta. Net dalijantis stendą su kitais rajonais, kaina išeina didelė“, – neslėpė D. Kulienė.

Jai antrino ir Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Jasinevičienė. „Mūsų biudžetai riboti, tad reikia gerai apsvarstyti, kaip jį leisti. O parodos tampa vis brangesnės. Tiesa, kai kuriose parodose užsienyje dalyvausime, pavyzdžiui, vasarį vyksime į Rygoje rengiamą „Balttour“, – dalijosi planais ji.

Nors regiono rajonai ir kartu, ir po vieną jau yra sukūrę įvairių reklaminių filmukų, šįkart jo norėjosi kitokio – humoristinio, nerimto. „Mus įkvėpė keletas matytų užsienio pavyzdžių, tarkime, ypač nuotaikingai turistams prisistato Šveicarijos kantonai“, – teigė D. Kulienė.

Filmukas „Kalėdų senelis sausį? Drama Molėtuose ir Utenoje“ pasakoja apie pabėgusio Kalėdų senelio elnio Rudolfo paieškas. Išdykusio elnio nerandantis ir namo į Laplandiją grįžti negalintis Kalėdų senelis užsuka į Molėtų turizmo ir verslo informacijos bei Utenos turizmo informacijos centrus bei įvairias šiuose miestuose ir jų apylinkėse esančias lankytinas vietas. Paieškos baigiasi sėkmingai, tačiau Kalėdų senelis pastebi, kad elniui Lietuvoje be galo patinka, tad nusprendžia jį čia ir palikti, o pats namo išskrenda lėktuvu.

Filmo siužetą kūrė abiejų centrų darbuotojai, o pagrindinį vaidmenį atliko aktorius mėgėjas molėtiškis gaisrininkas Lukas Gurklys. Kalėdų senelį kelionėje lydėjo Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Aušra Banevičienė. „Kūrinio biudžetas išėjo ženkliai mažesnis nei dalyvavimas parodoje, o kliento pasiekiamumą įvertinsime vėliau“, – sakė R. Jasinevičienė. Filmukas jau patalpintas į įvairius socialinius tinklus bei kitas platformas.

„Žmonės jau planuojasi vasaros atostogas, iškart po Naujųjų metų, link pavasario imame gauti vis daugiau paklausimų, suintensyvėja nakvynės vietų rezervavimas. Tačiau kviečiame atvykti ne tik vasarą, bet ir žiemą – turime daug lankytinų vietų, kurios veikia ištisus metus, įvairių žiemos pramogų. Kas nori išbandyti tikrą lietuvišką žiemą, noriu priminti, kad būtent šiame regione iškrenta daugiausiai sniego, o Utenai dar priklauso ir Lietuvos šalčio rekordas – prieš 68 m., 1956 m. vasario 1 d. temperatūra čia buvo nukritusi net iki -42,9°C”, – entuziastingai kalbėjo uteniškė.

Pašnekovės kvietė kelionę pradėti aplankant turizmo informacijos centrus – čia galima gauti reikalingos informacijos, žemėlapių, informacinių leidinių, įsigyti įvairių suvenyrų.

Populiariausias turistinis objektas Molėtų rajone, kurį aplankė ir filmuko herojai, o iš viso per metus aplanko daugiau nei 50.000 lankytojų – Lietuvos Etnokosmologijos muziejus. Prieš 45 metus Kulionių kaime netoli Molėtų įkurtas muziejus yra vienintelis pasaulyje, skirtas etnokosmologijai – žmogaus ryšiui su kosmosu. Dienos metu muziejuje kas valandą rengiamos ekskursijos, kurų metu galima apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją penkiose požeminėse galerijose, o po to pakilti į įspūdingą apžvalgos aikštelę, tuo tarpu naktį muziejus kviečia atvykti stebėti žvaigždžių ir kitų dangaus kūnų dvejais muziejaus turimais teleskopais.

Praleisti laiką su visa šeima smagu Batėnų kaime vos prieš metus įsikūrusiame Alpakalnyje. Jaunos šeimos įkurtame ūkyje laikoma keliolika alpakų, keletas ožkų, avių, įvairių rūšių ir veislių naminių paukščių. Šiuos gyvūnėlius ūkyje galima paglostyti, pamaitinti. Būtent Alpakalnyje galima aplankyti ir filme rodomą Kalėdų senelio elnią Rudolfą. Šeimininkai kviečia ne tik pasižvalgyti po ūkį, susipažinti su jo gyventojais, bet ir sudalyvauti čia organizuojamoje senovinio vilnos ruošimo edukacijoje, kurioje galima sužinoti apie vilnos kirpimą, karšimą, pabandyti rateliu verpti siūlus.

Lankytojus Molėtuose ir Molėtų rajone taip pat traukia Molėtų technikos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas (antras aukščiausias Lietuvoje po Birštono), Dubingių žirgynas, Alantos dvaras.

Utenoje vienas iš traukos centrų – Utenio aikštė. Tai – ir pagrindinė susitikimų vieta mieste, ir daugelio turistinių ekskursijų pradžia. Aikštėje be Utenos turizmo informacijos centro yra įsikūręs Utenos kraštotyros muziejus. Joje taip galima apžiūrėti skulptoriaus Luko Šiupšinsko pernai Tarptautinės turizmo dienos proga sukurtą skulptūrą „Amžinasis turistas“, Utenoje gimusiam gydytojui defibriliatoriaus išradėjui Bernardui Lownui skirtą skulptūrą „Širdis“, liaudies medicinos žinovei žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei pagerbti sukurtą freską.

Unikali Utenos rajone esanti vieta – Pačkėnų kaime įsikūręs Raganų muziejus. Kaimo bendruomenės įkurtame ir prižiūrimame muziejuje – garsios vietinės lėlių kūrėjos Juditos Krutoguz kurtos raganos, kurios ir padėjo pamatą muziejui, taip pat – daugybė iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio atkeliavusių raganų – iš viso net keli šimtai eksponatų. Muziejus buvo įkurtas 2018 m., uždarius čia veikusią pradinę mokyklą. Muziejuje tęsiama mokymo veikla – čia rengiamos įvairios sezoninės ir nuolatinės edukacijos, pavyzdžiui, sapnų gaudyklių pynimo, juostų iš žolių audimo, čirvinių blynų kepimo ir kt. Muziejaus lankytojai taip pat sunkiai atsispiria pagundai pasidaryti asmenukę ant skraidančios šluotos.

Utenoje bei Utenos rajone taip pat galima aplankyti neseniai surestauruotą Utenos dvarą, Leliūnų kaime įsikūrusį Vytauto Valiušio keramikos muziejų, Netradicinių skulptūrų parką Antalgėje.

Filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=Dh7DOuimNhE

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro ir Utenos turizmo informacijos centro nuotraukos