Aktualijos

Minint Tauragnų gimtadienį, atidengta tauro skulptūra

Minint 765-ąjį Tauragnų gimtadienį, birželio 27 dieną, buvo atidengta miestelio simbolio – tauro – skulptūra. Skulptūra įkurdinta ant paminklinio akmens, žyminčio pirmąjį Tauragnų vardo paminėjimą rašytiniuose šaltiniuose – 1255 metus.
Šių metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė gimtadienio šventę pradėjo jau penktadienį ir šią dieną skyrė vaikams ir jaunimui. Vyko įvairios edukacinės programos, susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte, koncertai ir filmo peržiūra.
Šeštadienį miestelio centre būriavosi savo gaminius siūlantys amatininkai, iškilmingos akimirkos laukiantys miestelėnai. 12 valandą prie uždengtos skulptūros visus sukvietė Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubas „Tauro ragai“.
Susirinkusiuosius sveikindamas Tauragnų seniūnas Alvydas Danauskas išreiškė viltį, kad skulptūra garsins miestelio vardą, o pavažiuojantys pro šalį iškart pamatys, koks čia miestelis.
„Kiekvienas kraštas turi savo istoriją. Kiekviena valstybė, kiekvienas miestas, kiekvienas miestelis. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų miestelis turi garbingą istoriją. Kaip žinote, jis neturėjo herbo, jį sukūrėm ir įteisinom jau nepriklausomybės laikais. Džiaugiuosi, kad pagrindinis herbo akcentas – tauras – nuo šiol puoš paminklinį akmenį“, – sakė seniūnas.
Stilizuotą tauro skulptūrą sukūrė ukmergiškis skulptorius Vaidas Ramoška. Prie skulptūros sukūrimo finansiškai prisidėjo Utenos rajone Taurapilio kaime sodybą turintis kaunietis verslininkas Povilas Giedrys, iš Tauragnų kilusi, šiuo metu Vilniuje gyvenanti UAB „Magrės baldai“ vadovė Gražina Jodikienė ir tauragniškis, UAB „Bleiras logistics“ vadovas Kęstutis Tilvytis.
Skulptūrą atidengė miestelio seniūnas Alvydas Danauskas ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
„Utenio“ inf.