Aktualijos

Miestas – kaip mes: nuolat besikeičiantis, judantis ir nepailstantis

Mažai kas iš uteniškių, matyt, prisimena, kokios gatvės ir šaligatviai Utenoje buvo prieš gerus du dešimtmečius ir kaip čia gyvenantiems bei į miestą atvykstantiems gadino ratus, batus ir nervus. Jaunoji uteniškių karta tai gali pamatyti tik nuotraukose ar pasiklausyti senelių pasakojimų. Dabar vaikštome erdviais, patogiais šaligatviais, važinėjame asfaltuotomis, lygiomis, be duobių gatvėmis.
Kaip sakė Utenos miesto seniūnė Edita Urbonienė, vien įvažiavimuose į kvartalus ir daugiabučių namų kiemuose šiemet suremontuota 556 kv. m asfalto išdaužų. Duobes miesto ir kaimo gatvėse šiais metais tvarkė Molėtų įmonė „Melingos keliai“. Jos indėlis Utenos rajono keliams – 2270 kv. m suremontuotų išdaužų mieste ir tiek pat kaimiškose vietovėse.
Kaip jau buvo rašyta, pagrindinė miesto arterija – Aušros gatvė – rekonstrukciją atlaikė puikiai, dabar ji viena moderniausių ir saugiausių gatvių mieste. Liko visai nedaug darbų dalyje nuo sankryžos su Aukštakalnio gatve iki Palijoniškio gatvės: pabaigti ženklinimą, šaligatvio tiesimą ir atvežti juodžemio žolei pasėti. Nors Aušros gatvės darbų pabaiga buvo numatyta kitų metų pavasarį, atidarymo juostelę bus galima kirpti netrukus.

Tvarkomas Sėlių gatvės šaligatvis.


Naujumu ir modernumu iš tolo šviečia Žibuoklių gatvė. Ji taip pat jau baigta, beliko pastatyti suoliukus ir šiukšliadėžes. Joje viskas nauja: danga, apšvietimas, šaligatviai. Nauja danga paklota ir Joneliškio, Vilties gatvėse, pradėta tvarkyti Sudeikių seniūnijos Sodininkų gatvė, kuri bus išasfaltuota, sutvarkytos pralaidos, suformuoti grioviai. Mieste visu pajėgumu vyksta Tauragnų gatvės remontas. Nors pabaigtuvės – už dvejų metų, bet būsimas gatvės veidas jau matyti. Gatvėje taip pat bus viskas nauja: asfalto danga, šaligatviai, apšvietimas bei įrengta lietaus nuotekų sistema.
Rekonstrukcijos sulaukė Daugailių seniūnijos Žaliaduonių gatvė, nuo Juknėnų bėganti iki literatūrinės-etnografinės brolių Miškinių sodybos. Sodyba – viena lankomiausių vietų Utenos rajone, turistų traukos objektas. Be to, joje kasmet vyksta nemažai renginių, kurių vienas populiariausių – per Antanines rengiama poezijos šventė ir Antano Miškinio literatūrinės premijos įteikimo ceremonija. 1,3 km ilgio gatve turistai, uteniškiai, švenčių dalyviai ir svečiai dabar galės važiuoti ar eiti patogiai ir saugiai.
Iki šių metų pabaigos bus baigtos jau pradėtos tvarkyti Bočių ir Vestuvių gatvės mieste bei Margalio gatvė Sudeikiuose.
Nebuvo pamiršti ir šaligatviai. Naujai įrengtas vienos pusės Stoties gatvės 700 metrų ilgio šaligatvis, tęsiami pradėti Sėlių gatvės šaligatvio remonto darbai. Minėtoje gatvėje kol kas paklota 351,8 kv.m šaligatvio dangos, bet iki metų pabaigos planuojama vienoje pusėje darbus užbaigti.
Dar vienas gyventojus dominantis objektas – medinis pėsčiųjų takas aplink Dauniškio ežerą. Tako būklė, švelniai tariant, buvo gana prasta. Sėkmingai atitarnavęs daugiau kaip 10 metų takas „išėjo į pensiją“, todėl jį verkiant reikėjo remontuoti. Beveik 3 metrų pločio ir 873 metrų ilgio tako kapitalinis remontas buvo pradėtas šį rugsėjį. Šiuo metu išardytas ir pradėtas kloti pietiniame krante esantis naujas medinis takas. Taką remontuoja UAB „Ligaja“. Gyventojų patogumui takas yra ardomas ir klojamas dalimis. Senąsias lentas keičia sibirinio maumedžio mediena. Kadangi takas įrengtas pelkėtoje vietoje ir tokioje aplinkoje medienos tarnavimo trukmė yra gana trumpa, dabar takas nuo šlapio pagrindo pakeliamas plastikiniais pontonais. Jis suprojektuotas ir įrengiamas taip, kad žmonės su negalia galėtų laisvai ir saugiai judėti. Pagal pasirašytą sutartį UAB „Ligaja“ yra įsipareigojusi darbus atlikti iki kitų metų birželio 27 dienos.
Reikia tikėtis, kad, kaip ir Aušros gatvė, takas bus suremontuotas daug anksčiau, nes miesto gyventojams ir svečiams jis labai reikalingas: jungia ne tik Statybininkų, Užpalių, Sudeikių, A. Baranausko ir Aušros gatves, bet yra ir pasivaikščiojimų, grožėjimosi gamta bei fontanu, laisvalaikio praleidimo vieta.
Utenos rajono savivaldybės administracija