Aktualijos

Mero patarėja Gerda Rušienė:apsispręsti nebuvo lengva

Vytautas Kazela

Gerda Rušienė tikra uteniškė. Utenoje gimė, užaugo. Lankė darželį, baigė Adolfo Šapokos gimnaziją, Utenos muzikos mokyklą. Dešimt metų grojo fortepijonu pas mokytoją Ingridą Dirmienę, po to dvejus metus pas Evaldą Beinoravičių grojo saksofonu. Gerda džiaugiasi, kad ilgieji projektai muzikos mokykloje ją išmokė disciplinos. Būdama aktyvi visuomenininkė mokykloje buvo klasės seniūnė ir netgi Lietuvos moksleivių parlamento atstovė. Pasirinkusi labai netradicinę kultūrinės veiklos ir teatro vadybą išvažiavo studijuoti į Vilniaus kolegiją. Tai labai plati visuomeniška specialybė.
Kaip sako pati Gerda, viskas prasideda nuo kultūros ir švietimo. Mokantis kolegijoje teko atlikti praktiką Lietuvos rašytojų sąjungoje, „Raganiukės“ teatre, išvykti padirbėti turizmo ir renginių srityje Egipte, Ispanijoje. Baigus mokslus, dirbta įvairiose įstaigose Vilniuje. Po to Gerda įstojo į valstybės finansuojamas marketingo ir vadybos magistrantūros studijas Kaune. Dirbo UAB „Kalba.lt“. Ši įmonė – edukacinės rinkos lyderė, siūlanti bendrą didelį edukacinį paketą Lietuvos ir Latvijos mokykloms. Tuo metu įmonė turėjo septynis filialus Lietuvoje ir du Latvijoje. Pradėjusi dirbti vadybininke per penkerius metus Gerda karjeros laiptais užkopė iki įmonės marketingo vadovės.
Karantino metu persikėlė gyventi į gimtąjį miestą Uteną, sukūrė šeimą. Vyras taip pat uteniškis. Dar kurdami šeimą abu buvo nusprendę, kad vaikus augins Utenoje. Tai – saugus, patogus, penkių minučių miestas. Viskas čia šalia, čia tėvai ir kiti artimieji. Geri vaikų darželiai, mokyklos, profesionalūs mokytojai. Kai kas skundžiasi, kad čia vaikams trūksta užklasinės veiklos, bet Gerda įsitikinusi, kad Utenoje užtektinai būrelių ir reikia tik vienintelio dalyko – noro. Šeima apsisprendė čia leisti šaknis ir atiduoti miestui sukauptas patirtis ir žinias.
Jau augindama vaikelį Gerda aktyviai įsijungė į Utenos visuomeninį ir politinį gyvenimą. Aktyviai dalyvavo rinkimuose ir buvo išrinkta į savivaldybės tarybą. Akivaizdu, kad uteniškiai norėjo permainų, tad meru buvo išrinktas politinio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ kandidatas Marijus Kaukėnas. Pastarasis pasiūlė Gerdai eiti mero patarėjos pareigas ir prisijungti prie vykdomosios valdžios.

Tęsinį skaitykite 2023 06 10 „Utenyje“