Aktualijos

Magiški akmenys ne tik puošia, bet ir gydo

Rasa MILERYTĖ

28-erių Jūratė Gliaudelytė prieš septynerius metus pradėjo ieškoti būdų, kaip harmonizuoti gyvenimą, ir atrado magiškų galių turinčius kristalus. Agatas, akvamarinas, jaspis, karneolis, oniksas, safyras – tik keli kristalų, galinčių teigiamai paveikti žmones, pavadinimai, bet, pasak J. Gliaudelytės, net nebūtina žinoti pavadinimo, kad pasireikštų akmenuko galia. Pašnekovės nuomone, kiekvienas akmuo skleidžia tam tikras bangas ir, būdamas arti žmogaus kūno, perduoda jam savo energiją.

Svarbu rasti ryšį su savimi
Mergina pasakojo, kad prieš septynerius metus pradėjo domėtis saviugda, meditacija, čakrų aktyvacija, dvasingumu, taisyklingu kvėpavimu ir sužinojusi, jog harmonizuoti asmenybę padeda kristalai, nusprendė išmėginti čakrų terapiją.
„Su tuometiniu draugu nusipirkom 7 mažus akmenėlius ir pasidarėm 15 minučių atsipalaidavimą – tiesiog atsigulėm ir užsidėjom akmenėlius ant čakrų. Terapijos metu užklupo labai stiprūs pojūčiai, jaučiau čakras, tokius energetinius sūkurius, o po viso to pasijutau subalansuota, stabili, harmoninga, rami, džiaugsminga. Pajutau pilnatvės jausmą“, – prisiminė J. Gliaudelytė.
Mergina ėmė skirti vis daugiau laiko akmenukams, domėtis jų savybėmis, tarpusavio sąveika, kol nusprendė sukauptomis žiniomis dalytis su kitais. Šiuo metu Jūratė kuria papuošalus iš akmenukų, veda seminarus, kurių metu pasakoja apie kristalų galias, rengia gongo garso terapijos ir gongų maudynių sesijas, atlieka Tibeto dubenų garso masažus, veda gydymo akmenėliais sesijas ir užsiima kitomis veiklomis, padedančiomis išlaisvinti vidinę energiją.
Pasak pašnekovės, problemos žmones užklumpa tada, kai tinkamai neveikia čakros. Tada prasideda emociniai sunkumai, fizinės problemos, žmonės ima jausti stresą, diskomfortą. Mergina teigė, jog itin svarbu stebėti save kiekvieną akimirką, kad pajustume, kas mumyse veikia problemiškai. Atradę problemą ir dirbdami su savimi, į pagalbą pasitelkę gydančius akmenis, vėl galėsime grįžti į subalansuotą ir harmoningą gyvenimą.
„Kiekvieno žmogaus kūne yra čakros, tam tikri energetiniai laukai, ir kartais kai kuriose čakrose atsiranda strigimų, blokų, čakros užsispaudžia ir energija nebegali laisvai tekėti. Tuomet tose vietose gali atsirasti skausmų, prasidėti ligos. Pajutus, kad kažkas sunkiai veikia, akmenėliais ir kitais būdais reikia sustiprinti tą čakrą ir viskas išsisprendžia“, – sakė Jūratė.
Suteikia ryžto ir gydo ligas
J. Gliaudelytė pasakojo, kad kiekvienas akmuo turi skirtingą energiją – kai akmuo atsiduria šalia žmogaus, žmogus ima atkartoti akmens skleidžiamas bangas. Nors kai kurių akmenų poveikis panašus, yra tam tikrų subtilių skirtumų. Vieni akmenys gali atnešti ramybę, meilę, atsipalaidavimą, kiti – padėti pajusti stipresnį ryšį su žeme ir aplinka, dar kiti atneša džiaugsmo bangas. „Tokia terapija suteikia pasitikėjimo savimi, motyvacijos, ryžto. Atpalaiduoja, nuramina. Padeda išreikšti save, sukurti ryšį su kitais. Akmenys sustiprina intuiciją, vidinį žinojimą, kas tau geriau, kas tau tinka ir netinka, žinojimą apie viską. Taip pat padeda išeiti iš ribų“, – sakė pašnekovė, paklausta apie kristalų poveikį.
Mergina neslėpė, kad kristalai gali turėti ir neigiamą poveikį: tarkim, jei žmogus turi aukštą kraujospūdį, o akmuo dar labiau jį didina, žmogus nesijaus gerai. „Aš labai myliu safyrą, bet pratinausi jį lėtai, – pasakojo J. Gliaudelytė. – Jei nešiodavau daugiau nei dvi valandas, pradėdavo svaigti galva. Tačiau jį nešiodama patyriau ir malonumą – jaučiau, kad sirpstu, nokstu, kažkas manyje užsipildo. Taigi pailsėdavau nuo akmens, paskui vėl paimdavau ir po kurio laiko pastebėjau, kad galiu su juo būti visą laiką, net naktį.“ Kiekvieną akmenį, aiškino mergina, reikia „pasimatuoti“, stebėti, kaip su juo jautiesi, ir tada nuspręsti, ar jis tau tinka.
Akmenukai, pašnekovės teigimu, ne tik išlaisvina vidinę energiją, bet ir suteikia fizinių jėgų, malšina skausmus, gydo ligas. Tinkamai parinkti akmenys gali daryti teigiamą poveikį atskirų organų veiklai.

Akmenis pataria rinktis intuityviai
Pasidomėjus, kaip išsirinkti labiausiai tinkamą akmenį, mergina sakė, kad yra daug būdų. Galima pasidomėti akmenų savybėmis ir rinktis pagal tai, ką sąmoningai nori iš jų gauti. Galima rinktis pagal tai, kokias ligas nori išsigydyti, arba tai, kokių vidinių savybių nori įgauti.
„Bet aš rekomenduoju rinktis intuityviai, – patarė J. Gliaudelytė. – Visiškai negalvojant paimti akmenuką į rankas, pajausti jį. Kartais net iš nuotraukos galima pajusti jo skleidžiamas bangas. Kaip aš sakau, visas gyvenimas yra žaidimas ir nėra didelio skirtumo, kurioje srityje mes tobulėsime. Paimi akmenį į rankas ir jauti, ar nori su juo būti toliau, ar tinka jo skleidžiama energija, o gal tau reikia kažko kito.“
Pašnekovės manymu, svarbu ne tik, kokį akmenį išsirinksi, bet ir ant kurios rankos jį nešiosi – nuo to priklausys poveikis. „Vienam viena kombinacija gali būti nuostabi, o kitam visiškai netikti. Todėl ir sakau, kad reikia nuolat klausytis savęs, stebėti, kaip jautiesi su akmenuku, kaip – be jo. Jei išmoksti pamatyti akimirkos skirtumą, gali labai aiškiai pajusti, koks derinys tau tinka. Siūlau kuo labiau atsipalaiduoti ir tame atsipalaidavime, jautrume pajusi viską, kas tau tinka.“
Iš energiją skleidžiančių akmenukų J. Gliaudelytė kuria papuošalus – anksčiau gamindavo apyrankes, auskarus, pakabukus, žiedus, o dabar dėl laiko stokos dažniausiai veria tik apyrankes. Mergina sakė atrenkanti aukščiausios kokybės akmenis, o su žmonėmis dalijasi tik tais papuošalais, kurie skleidžia teigiamą energiją.
„Akmenis renkuosi ne pagal grožį, o pagal jų energiją, ir jei jaučiu, kad ta energija gera, noriu dalytis su kitais“, – sakė Jūratė.