Aktualijos

„Literatūriniuose ketvirtadieniuose“ – penkiolikoje valstybių rašyta knyga

Rasa MILERYTĖ

Tęsiantis „Literatūrinių ketvirtadienių“ ciklui, Utenoje viešėjo poetė, filosofė Aušra Kaziliūnaitė. A. Kaziliūnaitė – viena ryškiausių šiandienos jaunosios kartos kūrėjų. Jos knygos verčiamos į užsienio kalbas, poetė – įvairių tarptautinių literatūrinių festivalių dalyvė, yra sudariusi ne vieną almanachą, išleidusi penkias poezijos knygas. Vakaro metu A. Kaziliūnaitė skaitė eilėraščius iš naujausios knygos „Jūros nėra“, atsakinėjo į vakaro vedėjo Vytauto Kubiliaus klausimus. Poetinio susitikimo metu tradiciškai skambėjo muzika – kanklėmis grojo ir lietuvių liaudies dainas dainavo Milda Morkūnaitė.

Knyga, rašyta penkiolikoje valstybių
A. Kaziliūnaitės poezija kultūrinėje spaudoje pasirodė 2002 m. Pirmoji knyga „Pirmoji lietuviška knyga“ išleista 2007-aisiais. Kitos poetės knygos: „20 % koncentracijos stovykla“, „Mėnulis yra tabletė“, „Esu aptrupėjusios sienos“. „Jūros nėra“ – penktoji autorės knyga, ją išleido leidykla „Kitos knygos“. Pasak literatūros kritikų, A. Kaziliūnaitės poezija yra šiuolaikiška, postmoderni, poezijoje sugriaunama bet kokia stabili tapatybė, poezija yra trūkinėjanti, nepaklūstanti jokiems dėsniams, kartais nelogiška ir neturinti aiškiai nusakomos prasmės.
Kalbėdama apie naujausią knygą autorė pasakojo, kad ji rašyta beveik 15-oje skirtingų valstybių: keliaujant po skirtingus meno, poezijos festivalius, knygų muges, kūrybines rezidencijas.
„Kaip jau ne kartą esu sakiusi, ši knyga tiesiogine žodžio prasme rašyta ir Maroko kedrų miškuose, ir Taivane – siaučiant taifūnui, kai aš 25-ame dangoraižio aukšte tiesiog lingavau ir nežinojau, ar sulauksiu kitos dienos“, – vakaro metu kalbėjo poetė.
A. Kaziliūnaitė džiaugėsi, kad tokios kelionės suteikė neeilinę galimybę susitelkti ties kūryba ir susipažinti su perspektyviausiais pasaulio kūrėjais. „Dinamika, nuolatinis judėjimas, kismas ir susidūrimas su labai skirtingomis gyvenimiškomis aplinkybėmis yra neeilinė galimybė lavintis, – įsitikinusi poetė. – Šios kelionės labai prisidėjo prie knygos galutinio vaizdo.“

Tęsinį skaitykite 2021 08 04 „Utenyje“